Mamy zdjęcia i datę premiery nowych butów od Skepty i Nike!

Nie jest to pierwszy raz, kiedy dochodzi do współpracy Nike ze Skeptą – rok temu wyszły już bowiem czarne Air Maxy BW.

Tym razem brytyjski raper i brand z Oregonu wzięli pod lupę Air Maxy 97, których kolorystyka inspirowana jest ostatnią wizytą skepty w Maroko. Tak, chodzi o tą samą, po której Skepta został oskarżony o plagiat. Jednak jak twierdzi, „Maroko okazało się być idealne. Chciałem poczuć pokój i tam go znalazłem.”.

Inną inspiracją do tego, jak ostatecznie wygląda nowy but od Skepty były Air Tuned Max z 1999 – pierwsze buty, na które uzbierał pieniądze sam. „Chciałem przenieść ich magię do 97. Magię, która sprawiła, że zakochałem się Air Maxach.”.

 

Wzdłuż języka i pięty poprowadzony został haft, który jest hołdem dla dekorowanej odzieży sportowej, którą raper zobaczył w Maroko. Na wkładkach widzimy marokańskie wzory i logo Sk, inspirowane logo Air Maxów TN. Mieszkańcy Londynu mogli już je zobaczyć przed premierą kolaboracji.

„Noszę Air Maxy od bardzo dawna, bo od 7 roku życia. W Air Maxach biegaliśmy po Londynie, bo były wygodne i pasowały zarówno na wyjście do klubu, jak i do kopania piłki po ulicy” – tłumaczy Skepta.

Air Maxy 97 Sk pojawią się w aplikacji Nike+ Sneakrs, na stronie internetowej i w wybranych sklepach już 2 września!