Wybraliśmy najlepsze customy obuwia ostatnich miesięcy

W połowie 2017 roku, pisaliśmy o wielu artystach którzy słyną ze swojego talentu i kreatywności względem modyfikacji obuwia. Od tego czasu zmieniło się niewiele choć grono osób podejmujących się takowej pracy rośnie, a efekty są coraz to bardziej zaskakujące i dopracowane.

Dziś, skupimy się na najlepszych customach ostatnich miesięcy, które znacząco zapadły nam w pamięć.

1. Nike Air Vapormax ”Animal Pack” – Panda Custom Sneakers

Wyjątkowość projektu ”Animal Pack” w duecie Nike x Atmos jest niepodważalna – mimo upływu czasu. Doceniając znaczenie i zainteresowanie ponowną sprzedażą, Panda Custom zajął się stworzeniem modelu Vapormax w oparciu o design kolaboracji. Zadbano o najdrobniejsze szczegóły, a sama cholewka została wykonana ze skóry jagnięcej i cielęcej sierści.

2. Air Jordan IV x Levis – Joshua Vides

Jeśli pracę z butami można nazwać sztuką, w tym przypadku mamy jej znaczną namiastkę. Joshua i jego projekty niejednokrotnie zostały zauważone przez liczne grono fanów sneakersów – m.in. po publikacji customu Nike Air Force 1. Aby uczcić współpracę Jordan Brand & Levi’s, w czerwcu ukazała się sylwetka Air Jordan IV – w lubianym, szkicowym wzornictwie.

3. Nike Air Presto x Off-White – Online Ceramics

Fala farbowanych wydań Presto w duecie z Off-White była prawdziwym szaleństwem. W internecie pojawiło się co najmniej kilkadziesiąt zdjęć ukazujących sylwetkę w różnorodnych kolorach. Wśród nich znalazła się także propozycja Tie-dye pochodząca od Online Ceramics – stworzona dla Johna Mayera.

4. Nike Air Max 97 x Parra – Sneaker Boyz

Naszej uwadze nie umknął znakomity custom nawiązujący do kolaboracji Nike & Parra z rąk rodzimej, polskiej firmy – Sneaker Boyz. Do sprzedaży trafił model Asics Gel Lyte V, Nike Air Force 1, a także nasz faworyt – Nike Air Max 97. Idealne zestawienie kolorystyczne jest niemalże odwzorowaniem designu duetu, a przeniesienie go na lubiane sylwetki zdecydowanie jest strzałem w dziesiątkę!

5. Air Jordan 1 x Parra x Off-White – Mache 275

Pozostając przy lubianych współpracach, warto wspomnieć również o działalności Mache. Tym razem, mash-up dotyczy zarówno Off-White jak i marki Parra bazując na Air Jordan 1. Sylwetkę zdobią charakterystyczne elementy, które jednoznacznie nawiązują do akcentów modeli kolaboracji.

6. adidas Yeezy Boost x BAPE – Edmond Looi

Na naszej liście nie mogło zabraknąć customu na bazie Yeezy Boost V2 ”Cream White”. Naszą uwagę przykuł mash-up wykonany przez Edmonda Looi’a, a to ze względu na niebanalną konstrukcję sylwetki, która łączy w sobie wiele materiałów i akcentów. Dominującym elementem jest wzornictwo A Bathing Ape Camo zestawione z zamkiem pośrodku cholewki, rzepem nawiązującym do Yeezy Boost 750 i futerkiem.

7. Nike Air Force 1 x Travis Scott – Cactus Jack – Herb Juice & Dizz Gavins

Travis Scott poza sukcesami muzycznymi, jest również godnym partnerem do współprac – m.in. tworząc wydania z Jordan Brand czy Nike. Jeden z fanów rapera, zwrócił się do Herb Juice & Dizza Gavins w celu wykonania customu bazującego na AF 1. Charakterystyką wydania został kaktus, który jednoznacznie nawiązuję do Travisa.

8. Air Jordan IV x Travis Scott – Cactus Jack – The Shoe Surgeon

Pod względem zaawansowania pracy, firma The Shoe Surgeon prowadzona przez Dominica Ciambrone’a jest jedną z najlepszych propozycji na rynku. Przyznajemy, że wybranie jednego projektu okazało się być trudniejsze niż zakładaliśmy. Koniec końców, postawiliśmy na model nawiązujący do Travisa Scotta ”Cactus Jack”.

9. Nike Air Max 1 ”Pink Animal” – Vijzbespokes

Holenderska firma zajmująca się profesjonalnym customem obuwia wykonała dotychczas trzy wersje inspirowane edycją ”Animal Pack”. Jedną z nich, jest kolorystyka Pink – na bazie Nike Air Max 1 – charakterystycznym elementem jest różowe włosie, które znajdziemy m.in. na języku i toe boxie.

10. Nike Air Presto x Off-White – Dragon Ball Z – Edmond Looi

Zastanawialiśmy się czy ujęcie dwóch prac jednego artysty jest właściwe ale doszliśmy do wniosku, że skoro nie mogliśmy przejść obok customu obojętnie, warto go zamieścić. Kolejna modyfikacja sylwetki Presto & Off-White – tym razem, czerpiąc inspirację z Dragon Ball Z.