Wrzesień – Top #5 Sneakersów

Niestety wraz z każdym kolejnym podsumowaniem z którym do was przychodzimy, pogoda rozpieszcza nas coraz mniej. Dziś witamy się z wami już wraz z kalendarzową jesienią, która przyniesie jeszcze wiele premierowych niespodzianek – poza poniższymi!

1. Nike LD Waffle x Sacai

Pierwsza współpraca duetu została ujawniona już podczas Paris Fashion Week w czerwcu 2018 roku. Hybrydy niemalże od razu zyskały sympatie, a także ogromne zainteresowanie. Niedługo po premierze pierwszej kolekcji w maju bieżącego roku, która obejmowała dwa wydania takie jak Blazer & Dunk oraz Daybreak Waffle & LDV, światło dzienne ujrzały kolejne wersje projektów. We wrześniu, a konkretniej 13 – do sprzedaży trafiły trzy kolorystyki LD Waffle w cenie 160 dolarów. Na obecny moment czekamy również na premierę modelu Blazer.

2. Nike SB Dunk Low x Supreme ”Jewel”

Powyższy duet mieliśmy okazję widzieć we wspólnych projektach niejednokrotnie, zwłaszcza na bazie sylwetki Dunk SB co jednoznacznie wiąże się z historią Supreme i ze środowiskiem w którym rozwijała się kalifornijska firma. Kilka tygodni temu, w dniu 14 września mogliśmy kupić jedną z trzech wariantów kolorystycznych wydania z metalicznymi akcentami. Cena nie odstawała od pozostałych wydań SB Dunk i wynosiła 110 dolarów.

3. adidas Torison X

Z uwagi na to, że uwielbiamy nowości i cieszymy się, że czołowe marki nie skupiają się wyłącznie na pewnych wydaniach, które znamy od lat, a czerpią z nich inspirację tworząc coś świeżego – w zestawieniu nie mogło zabraknąć wydania Torison X! Sylwetka pojawiła się w hołdzie 30 rocznicy modelu Torison i posiada zarówno elementy nawiązujące do wersji OG jak i nowoczesne akcenty mogące sprostać dzisiejszym trendom i wymaganiom. Premiera miała miejsce 14 września, a retail wyniósł 180 dolarów.

4. Diadora N9002 x AFEW ”Master Formula”

Druga część projektu została poświęcona ekskluzywnej sylwetce w fioletowo czarnej odsłonie. Powstał on inspirując się czterema filarami, które łączą firmę z klientami ale i dostrzegają wspólne zainteresowania – miłość, przyjaźń, różnorodność i pasja. Cholewka została wykonana ze świńskiej i kangurzej skóry natomiast przy wkładce, zastosowano bydlęcą skórkę. Na wewnętrznej stronie wydania jak i na piętach, widnieją kolorowe akcenty, zaś na lewym bucie – nazwa projektu. Model był dostępny 14 września w cenie 220 dolarów.

5. adidas YEEZY Boost 700 V2 ”Hospital Blue”

W ostatnim czasie, nie powinniśmy narzekać na ilość premier z linii YEEZY. Zarówno w przypadku wydań takich jak 350 V2 ale 700 V2. Nie ukrywamy, że czasem skutkuje to przesytem, a znaczna część z nas oczekuje premiery zupełnie nowych sylwetek – mimo to, postanowiliśmy umieścić w zestawieniu kolorystykę ”Hospital Blue”. Charakteryzuje się dość stonowanym odcieniem, który mimo zastosowania wielu materiałów na cholewce – pozostaje identyczny. Całość podkreślają drobne, jasne akcenty oraz czarny spód podeszwy. Jest to tym samym ostatni model w naszym podsumowaniu, a sama sprzedaż ruszyła 28 września w cenie 300 dolarów.