Wielki powrót Age of Empires!

Wygląda na to, że twórcy gier też zauważyli, że ostatnimi czasy bardzo ciągnie nas do lat 90-tych. W końcu jeśli myślimy o tamtych czasach i grach, które stały się kultowe i które wspominamy z nostalgią, czy komuś na myśl nie przychodzi właśnie Age of Empires?

Microsoft postanowił zatem zaryzykować i wskrzesza legendę. Age of Empires IV powstaje, a gracze mogą już rzucić okiem na pierwszy oficjalny trailer.

Zbyt wiele z niego się jednak nie dowiadujemy. Nie ma tu ani gameplayu, ani ujęć z najnowszej części. Dostajemy obraz przedstawiający różne wojny z nastrojowym głosem narratora i muzyką w tle. Ciekawi nas natomiast, czy biało-czerwone flagi powiewające w tle mogą w końcu zwiastować polski wątek.

Za AOE IV odpowiedzialni będą weterani strategii komputerowych, którzy tworzyli takie hity jak Homeworld, Warhammer 40:000: Dawn of War czy Company of Heroes. Data premiery nie jest jeszcze niestety znana i nie wiadomo, czy zagramy w Age of Empires IV na czymś innym niż komputery z Windowsem 10. Wiemy jednak, że Microsoft obiecał remaster drugiej i trzeciej części kultowej gry, więc nie powinniście się nudzić w najbliższym czasie.