We Wrocławiu stanie galeria #JKDN x #STREETWEARNOMADS!

Dwa najpopularniejsze hashtagi branży streetwearowo-sneakersowej doczekają się swojej fizycznej galerii we Wrocławiu. Rozpocznie się ona 17-ego sierpnia i będzie można ją oglądać aż do końca miesiąca.

Co więcej, miejscem wydarzenia będzie sam środek Wrocławia – ul. Świdnicka od Rynku do ul. Kazimierza Wielkiego. Osobom spoza stolicy Dolnego Śląska podpowiadamy, że chodzi o główny deptak miasta łączący Rynek z wiaduktem przy ul. Powstańców Śląskich.

Nie chcieliśmy wejść do pomieszczenia i czekać, aż ktoś przez przypadek zainteresuje się tym, co mamy do powiedzenia i co mają do powiedzenia fani butów i mody ulicznej. Wolimy ulicę, surową, piękną, żyjącą i oddychającą ulicę. Poza tym, outdooru tego typu nie zrobił do tej pory nikt w Polsce, a forma fizyczna, outdoroowa, to w tym momencie na pewno delikatny oldschool – a to właśnie lubimy. No i nasz, ciągle niszowy temat, będzie mogła zobaczyć pokaźna liczba ludzi spacerujących po wrocławskim Rynku.

Zależy nam przecież na pokazaniu naszej zajawki ulicznemu podróżnikowi, osobie korzystającej z miasta, w sposób różny, niekoniecznie taki jak my. Chcemy, aby szeroka publiczność zobaczyła, że sztuka, kreacja, zainteresowanie może mieć najróżniejszy podmiot. Chcemy, aby miasto doceniało młodych, doceniało tych, którzy za chwilę będą napędzali je swoją energią. Zmieniamy zatem bieguny galerii #JKDN i #streetwearnomads, która z ulicy przeniosła się do świata wirtualnego i przenosimy online do fizycznej wersji ulicy. Tam, gdzie jej prawowite miejsce – mówi Szczepan Radzki, pomysłodawca hashtagu #JakieKicksyDzisiajNosisz

Partnerem akcji został sklep Distance.pl, który znacząco pomógł przy realizacji pomysłu na niespotykaną dotąd w Polsce skalę.

– Nie musieliśmy się długo zastanawiać. Współpracujemy ze sobą bardzo długo, wiemy na co stać chłopaków i jaki poziom prezentują. Distance chce być częścią takich projektów i działań – mówi Michał Machowicz, brand menedżer Distance.pl.

W galerii znajdzie się miejsce na dwadzieścia osiem fotografii rozstawionych wzdłuż ul. Świdnickiej na 14 specjalnie przygotowanych stojakach. Nie wiemy jeszcze, jakie zdjęcia pojawią się na wrocławskiej ulicy, ale najciekawsze zdjęcia spod #STREETWEARNOMADS znajdziecie u Zulu Kukiego, a te spod #JKDN – na stronie Kolekcjonera Butów. Panowie, gratulujemy!