Walmart wykorzystuję projekty 2 Chainz ”Santa Dabbin”

Nie od dziś wiemy, że sami raperzy chętnie angażują się w pomoc potrzebującym w różnoraki sposób. Jedni urządzają sprzedaż ubrań, oddając pieniądze fundacjom, inni uczestniczą w pomocy bezpośrednio – wszystkich łączy jednak chęć wsparcia.

2 Chainz jest doskonałym i lubianym muzykiem ale poza tym, od dwóch lat produkuję swetry z motywem ”Santa Dabbin”. Celem jest niesienie wsparcia osobom w trudnej sytuacji materialnej. Raper wspominał, że jeśli znamy tego typu osoby możemy śmiało podzielić się ich historią, a być może pomoc dotrze także do nich. Tegoroczna sprzedaż świątecznej kolekcji odbywa się na oficjalnej stronie artysty. Sławne swetry miały być wyrazem pomocy, a tym samym zabawnej grafiki. Niestety Walmart zauważył popularność projektu i postanowił bezprawnie go wykorzystać. Oczywiście jak się domyślacie, zysk nie trafia do potrzebujących, a 2 Chainz nie wyraził zgody na sprzedaż swetrów przez osoby trzecie. Na oficjalnym Instagramie rapera możemy zobaczyć screenshot, który przedstawia produkty na stronie Walmartu – sam wydaję się być oburzony, a my wcale mu się nie dziwimy…

Sytuacja jest oburzająca nie tylko ze względu na plagiat ale i chęć zarobku na czymś, co miało na celu wsparcie dla innych. Mamy cichą nadzieję, że ta sytuacja da do myślenia klientom Walmartu, a firma sporo na tym straci.