VR Emoji by Facebook – przyszłość portali społecznościowych?

W ramach wczorajszej konferencji Oculus Connect 3, dotyczącej przyszłości VR, Facebook przedstawił swoją wizję przyszłości portali społecznościowych. Program nazwany VR Emoji ma pozwolić użytkownikom na wyrażanie emocji w wirtualnej przestrzeni, używając spersonalizowanego animowanego awatara, które nie tylko mają wyglądać jak my, ale także oddawać naszą mimikę. Poprzez specjalne kontrolery Oculus Touch mamy przekazywać określone formy ekspresji – przykładowo smutek wyrazimy poprzez przekręcenie nadgarstka.

Komentarz Zuckerberg’a do poniższej prezentacji VR Emoji:

Oto szalona prezentacja wirtualnej rzeczywistości, której dokonałem podczas Oculus Connect. Naszym zamysłem jest stawianie na pierwszym miejscu ludzi.  Chodzi o to, z kim przebywasz. Gdy już wejdziesz do wirtualnego świata może robić w nim co zechcesz: wybrać się na Marsa, grać w gry, walczyć na miecze, oglądać filmy, teleportować się do domu, by zobaczyć bliskich. To środowisko, w którym doświadczysz czegokolwiek.

Ostatecznie, wprowadzenie tej funkcji będzie z całą pewnością przełomowym momentem, ale raczej nie nastąpi to wcześniej niż w 2017 roku, same kontrolery Oculus Touch mają premierę zapowiedzianą na grudzień.

Użyte tagi
, ,