Virgil Abloh zostaję dyrektorem artystycznym odzieży męskiej Louis Vuitton!

Niejednokrotnie pisaliśmy o przenikaniu mody ulicznej do marek słynących z elegancji. Dobrym przykładem i swego rodzaju debiutem została kolekcja Supreme & Louis Vuitton. Na tę chwilę, jednym z najbardziej popularnych i świeżych projektantów wśród mody ulicznej jest Virgil Abloh pod szyldem Off-White.

Długoletni staż w świecie mody, a także kreatywność, sprawiły że 37 letni artysta zostaje mianowany dyrektorem artystycznym odzieży męskiej u boku Louis Vuitton. Wyróżnienie jest także wynikiem potrzeb klientów, którzy łącząc modę uliczną z półką high end, doprowadzili do 5% wzrostu sprzedaży produktów ekskluzywnych w 2017 roku. Zdaje się, że jest to odpowiedni krok zarówno dla Virgila jak i francuskiego domu mody. Ważnym aspektem jest fakt, że założyciel Off-White jest jednym z nielicznych, czarnoskórych projektantów należących do Louis Vuitton. Cytując jednego z redaktorów Vogue; ”Virgil is one of the few designers who truly marries street culture with high fashion”.

Pierwszej kolekcji zaprojektowanej z udziałem Virgila możemy spodziewać się już w czerwcu podczas tygodnia mody męskiej w Paryżu.