Virgil Abloh odpowiada na zarzuty o braku różnorodności rasowej wśród pracowników Off-White

Jednym z gorętszych – i zawsze kontrowersyjnych tematów jest różnorodność rasowa, etniczna, a także szeroko pojęty rasizm (lub jego brak).

Gdy założyciel Off-White został częścią zespołu Louis Vuitton, komentarze dot. pierwszego czarnoskórego pracownika na zajętym stanowisku pojawiały się niemalże wszędzie. Niestety dziś karty się odwróciły i to Virgil Abloh stał się personą, którą oskarża się o brak różnorodności rasowej. Wszystko miało swój początek na Insta Story przedstawiającym część projektantów zespołu w Mediolanie. Wiele osób odniosło się do koloru skóry, a mianowicie o pojawieniu się wyłącznie „białych” osób. Sytuacja nie obeszła się bez echa i zważając na nastawienie Virgila Abloha, odpowiedź na zarzuty pojawiła się równie szybko.

Zaznacza, że fotografie przedstawiały wyłącznie część z ponad 130 osób, a ponadto – że tworzy zespół w oparciu o różnorodnych projektantów i sam jest dumny ze swoich korzeni. Przywołano również wiele osób, które współpracowały bądź współpracują z Off-White takie jak m.in. Heron Preston, Fabien Montique, Everard Best i wielu innych. Virgil Abloh zapowiada również, że nadchodzący projekt u boku Nike będzie wiązał się z południowoafrykańskim klimatem – m.in. z udziałem Castera Semenya .

 „These are just a few of the many global voices and people sitting at the table and helping evolve the brand. Off-White ™ is a black founded and owned business.„