Vans – Top #10 kolaboracji

Amerykańska marka liczy już ponad 50 lat – przez tak spory czas działalności, oferta obuwia, odzieży i nie tylko jest naprawdę obszerna. Fakt faktem, największa popularność i sympatia skupia się na takich modelach jak choćby Vans Old Skool, Era, Ski-8 Hi. Fakt, że wydania są same w sobie dość klasyczne, projekty z innymi markami dają szerokie pole do popisu. Postanowiliśmy, że stworzymy Top #10 naszych ulubionych kolaboracji z udziałem marki Vans!

1. Vans Old Skool x BEAMS x Patta ”Mean Eyed Cat”

Premiera współpracy u boku holenderskiej marki Patty miała miejsce jeszcze w 2015 roku. Wydanie Old Skool pojawiło się w jednej, monochromatycznej kolorystyce. Projekt ujrzał światło dzienne po raz kolejny w 2017 roku – tym razem w odcieniach bieli i brązu.

2. Vans Syndicate Old Skool Pro ”S” x Odd Future

Choć przez ostatnie miesiące większość uwagi jest poświęcona współpracy Tylera z Converse, doskonale pamiętamy wspólne projekty z firmą Vans! Po pierwszej współpracy z 2013 roku, Odd Future pozostawiło spory niedosyt – rok później mieliśmy okazję zobaczyć kolejną odsłonę kolaboracji, tym razem z podeszwą w odcieniu różowym. Wydanie Old Skool Pro ”S” ukazało się w trzech kolorystykach.

3. Vans Vault Sk8-Hi Zip LX Bone x Blends

W 2013 roku kalifornijski butik Blends obchodził 10 rocznicę, którą uczczono współpracą z Vans. Struktura wierzchnia modelu została wykonana z błyszczącej skóry, a po boku cholewki znajduję się motyw kości. Od tego czasu mogliśmy zobaczyć także kolejne, wspólne projekty.

4. Vans Old Skool, Chukk, Era x Supreme ”Floral Pack”

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć kolekcji z kalifornijskim brandem Supreme. Nie tylko ze względu na ogromny hype ale i fakt, że firmy podjęły pierwszą współpracę już w 1996 roku. Kolekcja z 2013 roku jest poniekąd współpracą także z Peterem Saville gdyż wzór widniejący na modelach został zaprojektowany przez artystę i tym samym jest okładką płyty pt. ”New Order, Power, Corruption & Lies”. Warto wspomnieć, że inspiracją Petera był obraz ”A Basket of Roses” francuskiego malarza.

5. Vans x Fear of God

Kolekcja FOG x Vans obejmowała dotychczas takie modele jak m.in. Sk8-Hi, Era czy Slip-On. Pierwsze zdjęcia wydań mogliśmy zobaczyć jeszcze w 2016 roku – pod koniec roku Jerry Lorenzo wyszedł na ulicę Los Angeles rozdając kilka par bezdomnym. Nie ukrywamy, że takowy gest nawet jeśli stanowi część reklamy – jak najbardziej doceniamy!

6. Vans x Comme des Garçons Shirt x Supreme

Projekty CdG & Supreme są jednymi z bardziej lubianych duetów – w 2014 roku dołączył do niego Vans. Owocem współpracy były dwa modele, a mianowicie Vans Era oraz Sk8-Hi – na którego cholewce znajduje się grafika deskorolkarza, Harolda Huntera. Na podeszwach znajduję się branding CdG z towarzyszącym logo Supreme na pięcie.

7. Vans x The North Face

Jesienią 2015 roku, kolaboracja TNF x Vans przyniosła nam model Sk8-Hi MTE LX oraz Desert Chukka MTE LX. Przyznajemy, że pierwszy z nich najbardziej przypadł nam do gustu. Cechą charakterystyczną wydań było zastosowanie antypoślizgowej powłoki WinterGRIP®, technologii zatrzymywania ciepła czy też futrzanych wyściółek – w zależności od wydania.

8. Vans x Revenge X Storm

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć wydań z marką pod skrzydłami Iana Connora. Gdy wspominaliśmy o współpracy z Blends, cholewkę zdobiły kości – w tym collabo najważniejszą rolę pełnią pioruny, które znacząco zwracają naszą uwagę. W 2017 roku mieliśmy okazję zakupić pierwsze modele choć w przypadku tego projektu, cena wynosiła aż 200 dolarów.

9. Vans Sk8-Hi x mastermind JAPAN

Projekty marek widzieliśmy już niejednokrotnie – ten, który najbardziej przypadł nam do gustu ujawniono w 2016 roku. Sylwetka Sk8-Hi nawiązywała do współpracy z 2011 roku jednak w tym przypadku, zamsz zastąpiono miękką skórą. Na podeszwie znajduje się branding,a po wewnętrznej stronie cholewki pojawiają się zamki. W kolekcji znalazło się także wydanie Slip-On oraz Era.

10. Vans Old Skool x NASA

Ostatnie miejsce może znacząco różnić się od poprzednich gdyż powyższa kolaboracja jeszcze nie trafiła do sprzedaży. Mimo tego, uznaliśmy że zdecydowanie zasługuję na wspomnienie – zwłaszcza jeśli chodzi o śnieżnobiałe, skórzane wydanie Old Skool. Premiera jest przewidziana na 1 października.

Z pewnością znajdą się tu fani współpracy z takimi markami jak m.in. WTAPS, NAKED, Peanuts czy nawet kolaboracji Supreme x Playboy – Vans na swoim koncie ma na tyle sporo projektów, że wybranie zaledwie garstki najlepszych zdaje się być trudniejsze niż można by przypuszczać.