Top #6 najdroższych modeli Nike x Off-White

Kolaboracja Virgila Abloha pod szyldem Off-White u boku Nike zna zapewne większość z nas. Pierwsza kolekcja zadebiutowała na świecie na przełomie października i listopada 2017 roku, jednak temat był na językach już znacznie wcześniej. Choć przed premierą trudno mówić otwarcie o sukcesie, w tym przypadku było to niemalże pewne.

Rosnąca popularność i ogromne zainteresowanie zawsze skutkuje tym samym zjawiskiem, a mianowicie wysoką ceną odsprzedaży. Charakter współpracy był, i w dalszym ciągu pozostaje limitowany, jednak dzięki wielu wydaniom mamy nieco większe szanse na zdobycie jednego z nich. Dziś przedstawimy wam 6 najdroższych modeli, które pojawiły się na rynku – cena dotyczy odsprzedaży (w rozmiarze 10US). Biorąc pod uwagę znaczny odstęp czasowy między sylwetkami z 2017 roku ”The Ten” a tymi, które pojawiły się w 2018, postanowiliśmy podzielić pozycje w dwóch osobnych rankingach.

”THE TEN”

1. Air Jordan 1 Chicago

Pierwsza sylwetka AJ 1 we współpracy z Off-White zadebiutowała w Polsce 20 listopada w cenie 759 złotych. Model sam w sobie był ważną pozycją dla Virgila Abloha cyt. ”We were enamored with Air Jordans. Michael Jordan was larger than life — he was Superman to me. My entire design background and ethos came from the 90s”. Fani najwyraźniej podzielili znaczenie Jordan Brand, a sylwetka ”Chicago” jest obecnie najdroższym modelem kolaboracji. Ceny na platformach odsprzedaży wahają się nawet w granicach 10 tysięcy złotych.

2. Nike Air Presto

Czarno beżowe wydanie trafiło do sprzedaży 20 listopada w cenie 639 złotych. W odróżnieniu od klasycznej sylwetki Presto, neopren został zastąpiony wystrzępioną siatką i wyściełanym, obszernym językiem. Ofert odsprzedaży nie brakuję jednak kwota na jaką powinniśmy się przygotować sięga 6000 złotych.

3. Nike Air VaporMax

Jak w przypadku poprzedników, wydanie pojawiło się za pośrednictwem Nike SNEAKRS 20 listopada. Retail wyniósł 999 złotych co stanowi najdroższą cenę detaliczną z kolekcji. Jeśli nie udało się wam kupić sylwetki w dniu premiery, na obecną chwilę znajdziemy ją w cenie około 4300 złotych. W niemalże identycznej cenie możemy kupić również Air Force 1 White.

WYDANIA Z 2018 ROKU

1. Air Jordan 1 ”White”

Pierwsze miejsce po raz kolejny zajmuję Air Jordan 1. Choć wiele doniesień wskazuje na spadek zainteresowania Jordan Brand, modele są jednymi z najchętniej kupowanych sylwetek różnorodnych kolaboracji. Debiut kolorystyki nastąpił 3 marca, a retail wyniósł 759 złotych. W tym przypadku, ceny są nieco niższe niż wersja ”Chicago” – oscylują w granicach 8 tysięcy złotych (w miejscach takich jak eBay możemy nabyć but nawet za 6500 złotych).

2. Nike Air Max 97 x Serena Williams

Dołączenie do lubianego duetu tenisistki było dla wielu z nas zaskoczeniem, jednak sądząc po ofertach z drugiej ręki, modele znacząco przypadły do gustu fanom. Premiera była dość nietypowa, a to ze względu na jej nieplanowaną formę – wydanie ukazało się 27 sierpnia wraz z wydarzeniem US Open z udziałem Sereny Williams. Cena detaliczna wynosząca 759 złoty znacząco wzrosła – oferty odsprzedaży pojawiają się już w okolicach 3700 złotych.

3. Air Jordan ”UNC”

Jak wspominaliśmy, modele Jordan Brand są dość chodliwym produktem duetu Nike x Off-White. Na 3 miejscu w rankingu znajduje się kolorystyka ”UNC”  której polska premiera przypadała na 23 czerwca. Kupienie sylwetki za 759 złotych było całkiem ”opłacalne” gdyż obecnie ceny kształtują się na poziomie 3200 złotych. Jeśli mielibyśmy być wnikliwi, sumy na tym poziomie nieznacząco różnią się od takich wydań jak m.in. Nike Air Max 97 ”Menta” czy Nike Air Presto ”Black”.

Od debiutów modeli z tego roku minęło znacznie mniej czasu, niżeli od kolekcji ”The Ten” jednak mimo to, resell jest całkiem spory. Biorąc pod uwagę fakt, że takie modele jak m.in. VaporMax, Presto czy Air Max 97 pojawiły się w kolejnej odsłonie, ich pierwsza wersja jest nieco bardziej pożądana. Powyższe ceny są zestawieniem z platformy StockX – nie braliśmy pod uwagę prywatnych ofert, które pojawiają się na grupach czy też serwisach aukcyjnych bez możliwości sprawdzenia autentyczności.