Top 5 najgorszych mainstreamowych teledysków hiphopowych vol.2

Mam wątpliwą przyjemność przedstawić Wam drugą część najgorszych teledysków polskiego rapu. Z przykrością stwierdzam, że tworząc zestawienie do części pierwszej (top 5 najgorszych mainstreamowych teledysków hiphopowych vol.1) nie spodziewałem się, że skonstruowanie kolejnej „topki” przyjdzie mi z taką łatwością. Powiem więcej. Jestem pewien, że pierwsza część to było jedynie aperitif przed daniem głównym. Przed Wami absolutnie najgorsze teledyski hiphopowej branży!

 

5. Bosski Roman – Higiena osobista

Bosski załapał się do rankingu, ponieważ klip Masseya i Kubixa – Konfidenci został usunięty. Mimo to reprezentant krakowskiej sceny zasłużył na pierwszą „piątkę”. Powiecie, że to klip z przymrużeniem oka. Być może. Jednak raper z gumową kaczką w wannie pełnej spienionej wody – to nie wygląda dobrze.

4. Analogia – Bujaka

Takie były czasy. Pobujalibyście się z chłopakami na klipie?

 

3. Teka feat. Flinta, Borixon – Ten Jeden Numerek

Drętwe panie na dyskotece, później romantyczna kolacja w restauracji. To musi się podobać. Mnie osobiście urzekł dzwonek polifoniczny z „Without Me” Eminema i przewijający się przez dyskotekę PiH.

 

2. Pezet – Gdyby miało nie być jutra

Ktoś powiedział przy pierwszej części „ten ranking jest niekompletny bez Gdyby Miało Nie Być Jutra”. Coś w tym jest, bo o ile Pezet muzycznie zrobił kawał dobrej roboty, to teledysk przypomina bardziej Bollywood niż Hollywood. Gdyby video komentował Dariusz Szpakowski zapewne usłyszelibyśmy „no tak robiąc efekty wizualne kolego może lepiej pomyśl o zmianie zawodu”.

1.VNM – Flaj

Bezkonkurencyjny lider zestawienia. Tomek na pewno nie jest dumny z tego teledysku. Pamiętam, że kiedy to zobaczyłem zadrżałem ze strachu, że debiut na legalu VNM’a może być wielkim niewypałem. Na szczęście dobre złego początki i dziś jest to chyba jedna z niewielu wpadek lidera 834.

 

Użyte tagi
,
  • Całą wyliczankę mogłoby zastąpić samo Almost Famous, gdzie chłopaki na KAŻDYM teledysku głównie stoją, machają łapami i robią groźne rzeczy przeplatane ujęciami ulicy.