Top 5 najgorszych mainstreamowych teledysków hip-hopowych vol.1

Polskim teledyskom hip-hopowym zwykle daleko jest do doskonałości. Wiadomo, rap to nie Hollywood. Jednak to, co zobaczycie w tym rankingu przypomina bardziej koszmar reżysera lub w najlepszym wypadku kiepski żart. Przyzwyczailiśmy się do wytykania palcami klipów kręconych przez reprezentantów jakże popularnej w Polsce muzyki disco-polo. Naszym chłopakom z podwórka również często brakowało jakiegokolwiek smaku w tworzeniu nagrań video. Poniżej znajdziecie materiał instruktażowy „Jak nie powinien wyglądać teledysk”.

 

5. RudyMRW – Ona to ma / Dobre życie 

RudyMRW z cygarem na kanapie karmiony owocami przez dwie laski. Esencja szefostwa i… kiczu, którego nie brakuje również w drugiej części klipu. To nie mogło się udać.

4. Ascetoholix – Tak wyszło

Sztanga w pokoju, telefon na smyczy podwieszony na szyi Donia i trzech typów podążających w kapturach przez miasto. Tak można streścić ten klip. Nagroda za najlepszy scenariusz trafia do tych Panów!

 

3. Mc Spooks & Popek

Scenariusz równie ekscytujący, jak w przypadku Ascetoholix, gdyby nie jedno znaczące urozmaicenie. Rzut dziecięcym rowerkiem przez Popka (1:35 min). Czyżby Paweł wykazywał lekkoatletyczne umiejętności?

 

2. Dj Decks Mixtape Vol. IV Teledysk (Kaczor,Gural,Peja)

Długo zastanawiałem się nad obsadą dwóch pierwszych miejsc. O tym, że klip Dj’a Decksa znalazł się na drugim, nie pierwszym miejscu zdecydowała jedynie nieco lepsza jakość video. Doklejone Lambo, panna bujająca się, jak małpa między wstawionymi głośnikami. Panowie, cytując klasyka „to nie jest hip-hop”.

 

1. Firma Reprezentuje JP

Zwycięzcą rankingu zostają reprezentanci Krakowa bujający się na dachach budynków oraz pod palmami. I kto powiedział, że polskim chłopakom brakuje luzu?

Użyte tagi
, ,