Tidal boryka się z problemami finansowymi

Każdy z nas, a na pewno spora większość, korzysta z aplikacji, które pozwalają na transmisję strumieniową. Ostatnie miesiące nie są najlepsze dla Tidala. Jedna z najbardziej popularnych aplikacji muzycznych obok m.in. Spotify czy Apple Music, ma problemy finansowe.

Spory wpływ na to może mieć ilość nowych użytkowników, która odnotowuję zbyt mały przyrost. W zeszłym roku, aplikacja straciła 44 miliony dolarów jednak warto brać pod uwagę fakt, że straty zawsze istnieją. Na początku 2017 roku, 33% udziałów zostało kupionych przez firmę Sprint – wpłynęło to także na różnicę w zasobie użytkowników. Z bieżących informacji wynika, że kapitał obrotowy Tidala wystarczy zaledwie na okres 6 miesięcy. W oświadczeniu dla The Verge, rzecznik skomentował to w następujący sposób cyt.: ”We have experienced negative stories about Tidal since its inception and we have done nothing but grow the business each year”

Na tę chwilę, platforma należąca do Jay’z nie opublikowała żadnych informacji dot. kryzysowej sytuacji, a my mamy wielką nadzieję, że są to tylko chwilowe problemy.

Użyte tagi
,