Świat pokochał pierwszą generację tego buta więc i te pokocha bankowo.

3.ROSHE_TWO_podeszwa_srodkowa_TRI_FUSION_

1.ROSHE_TWO_FLYKNIT_meskie 2.ROSHE_TWO_FLYKNIT_damskie

Elastyczność buta nie zawsze jest równoznaczna z jego komfortem. To dużo bardziej złożona zależność − twierdzi Dylan Raasch, główny projektant Nike Roshe 2 oraz jego poprzednika, 
Nike Roshe One. Nowy model jest kwintesencją prostoty – nie ma żadnych ozdób – a każdy jego element został dopracowany w najdrobniejszym szczególe. Projektanci Nike Sportswear, pracując nad butami do codziennego noszenia, biorą pod uwagę ich trzy kluczowe atrybuty:

Komfort podeszwy: kombinacja stabilizacji, wsparcia i amortyzacji opracowana 
w oparciu o wyniki badań laboratorium NSRL

Początkowo wkładki wewnętrzne stosowano, aby zakrywać szwy na spodzie buta 
− wyjaśnia Raasch. − Obecnie są pierwszą warstwą systemu amortyzacji.

Chcąc zapewnić odpowiedni komfort, projektanci Nike Roshe 2 wykorzystali wkładkę wewnętrzną z podwójnej, odkształcalnej pianki z pamięcią kształtu stopy, stopniowo regenerującej jej zmęczenie oraz innowacyjną podeszwę zewnętrzną. W tej ostatniej zastosowano zmodyfikowany waflowy wzór, którego elementy poruszają się niezależnie 
}od siebie. Zwiększa to elastyczność tej konstrukcji oraz poprawia jej przyczepność 
do podłoża. Co więcej, nowy profil podeszwy środkowej posiada stopniowalną gradację miękkości, rosnącą ku tyłowi buta, co pozwala na skuteczne tłumienie wstrząsów. 
Jest to możliwe dzięki oryginalnej konstrukcji Tri-Fusion, w której zastosowano trzy rodzaje gęstości uretanowej pianki formowanej na gorąco. Dzięki temu nie tylko zwiększa się trwałość bieżnika, ale też wzrasta wygoda użytkowania – nawet podczas całodniowego chodzenia.

Komfort cholewki: dynamiczne dopasowanie do stopy

Buty stworzone po to, aby chodzić w nich przez cały dzień, powinny być dopasowane 
do naszych stóp jak rękawiczki − wyjaśnia Raasch.

Projektanci Nike stawiają czoła temu wyzwaniu wykorzystując technologicznie zaawansowane materiały. Minimalistyczna cholewka Nike Roshe 2 dopasowuje się do kształtu stopy. 
Z kolei specjalne nacięcia podnoszą elastyczność buta, a dodatkowa warstwa pianki pozwala 
na uzyskanie lepszej amortyzacji.

Długotrwały komfort: system, który reaguje na bodźce

Jeśli po intensywnym dniu twoje stopy nadal są w świetnej formie, to znaczy, że dobrze wykonaliśmy swoje zadanie − mówi Raasch.

Buty przeznaczone do całodziennego noszenia powinny nie tylko zapewniać komfort 
na poziomie cholewki oraz podeszwy, ale także uwzględniać naturalne zmiany fizjologiczne zachodzące w naszym ciele. Stopy mają tendencję do puchnięcia, a dodatkowo temperatura wewnątrz buta rośnie w ciągu dnia z godziny na godzinę. Właśnie dlatego dzianinowa cholewka Nike Roshe 2 w technologii Flyknit jest elastyczna i przewiewna, dzięki temu dostosowuje 
się do zachodzących w stopie zmian. Jednocześnie podeszwa zapewnia odpowiednie wsparcie.

Nike Roshe 2 oraz Nike Roshe 2 Flyknit będą dostępne od 1 września na Nike.com 
oraz u sprzedawców detalicznych.