Styczeń – Top #5 Sneakersów

Bieżący rok co prawda dopiero się rozpoczął jednak w kalendarzu premier, pojawiło się już kilka ciekawych propozycji – w tym w większości kolaboracji. Styczeń za nami tak więc najwyższy czas go podsumować!

1. adidas NMD TS-1 x BAPE x Neighborhood

Choć uwaga wielu z nas była skupiona na projekcie Bathing Ape x adidas Ultra Boost, nie mogliśmy przeoczyć kolaboracji duetu z Neighborhood. O gorącej współpracy na bazie NMD TS1 dowiedzieliśmy się już na początku listopada 2018 roku (nieco później także o POD-S3.1). Firmy uwzględniły możliwe trudne poranki po sylwestrze i zaplanowały premierę na 2 stycznia.

2. Nike SB Dunk Low ”Pigeon Panda”

W październiku ubiegłego roku odszedł Sandy Bodecker znany ze swoich działań w Nike SB, a jego wkład w rozwój w firmy z pewnością na długo pozostanie w pamięci wielu fanów. Lubiany model ”Pigeon” doczekał się swojego następcy – Jeff Staple po raz kolejny zdobył sympatię fanów tworząc ”Pigeon Panda”. Sylwetka trafiła do sprzedaży już 15 stycznia w specjalnym, drewnianym boxie z wizerunkiem pandy. Jeśli nie udało się wam zdobyć swojej pary za pośrednictwem Sneakrs App, ceny na obecną chwilę sięgają co najmniej 800 dolarów.

3. Air Fear Of God 1 ”Light Bone”

Jerry Lorenzo & Nike to zdecydowanie jeden z naszych ulubionych duetów minionego miesiąca (i nie tylko). Beżowa sylwetka Air Fear Of God 1 (395$) oraz 1 ”Shoot Around” (300$) zyskała sympatię nie tylko wśród fanów koszykówki ale i mody. Wygląd obydwu wydań odwzorowuje stylistykę marki, a poboczny Swoosh nadaje charakteru. Premiera odbyła się 19 stycznia, a ceny odsprzedaży w zależności od modelu wahają się w granicach 500 – 800 dolarów.

4. Nike Air Force 1 x Diamond Supply Co ”White Coke”

Zastanawialiśmy się, czy powyższy model powinien znaleźć się w naszym zestawieniu gdyż na obecną chwilę został wydany w formie Friends&Family, stwierdziliśmy jednak, że sylwetka mimo to jest godna uwagi. Na pierwszy rzut oka nie odbiega od klasycznej śnieżnobiałej wersji Air Force 1 – elementem charakterystycznym jest wytłoczony, poboczny napis ”Coke” który zdecydowanie przyciąga uwagę. Znacząco limitowany model znajdziemy za pośrednictwem takich portali jak m.in. StockX w cenie 1700 $ (10US).

5. Nike Air Max 1 ”Golf Grass”

Powyższy model to już klasyk, zapewniamy jednak, że w takiej odsłonie mamy okazję zobaczyć go po raz pierwszy. Zielona cholewka pokryta materiałem przypominającym trawę na polu golfowym, okazała się być strzałem w dziesiątkę! Choć pomysł sam w sobie wydaje się być dość przyziemny, model prezentuje się dość realistycznie. Premiera została wyznaczona na 30 stycznia.

 

Użyte tagi
,