Spór o patent Flyknit nadal trwa

Konkurencja między jednymi z najbardziej popularnych i dochodowych firm sportowych nie wydaję się być zaskakująca. Projekty, którymi może się pochwalić zarówno adidas jak i Nike są równie popularne jak różnorodne. Jednak jeden z nich jest sporem od niemal 5 lat.

Doskonale znamy modele Flyknit – wygoda i lekkość to za mało by je scharakteryzować. Bez względu na to czy znalazły nasze uznanie czy nie – zawsze kojarzą się z Nike. Sytuacja zaczęła komplikować się w 2012 roku kiedy to adidas wniósł roszczenia dot. patentu, który innymi słowy może być używany wyłącznie przez konkurencję. Twierdząc przy tym, że technologia wcale nie jest nowatorskim pomysłem amerykańskiej marki. W tym samym roku, Sąd Znaków Towarowych i Urząd Patentów odrzucił wniosek adidasa. Niemiecka marka nie przestaję jednak podważać wyłączności na użytkowanie technologii Flyknit. Postanowiono złożyć apelację do Apelacyjnego Sądu Federalnego, który ostatecznie może unieważnić patent dla Nike.

Niezależnie od rozwoju sytuacji i decyzji – pewne modele czy projekty zawsze będą nieodzownie kojarzyć się z marką, która je spopularyzowała. Ostateczne wnioski sądu uzyskamy dopiero za jakiś czas.

Użyte tagi
, ,