Sandy Bodecker – jeden z najbardziej wpływowych pracowników Nike nie żyję

Giganci tacy jak Nike wydają się nam potężnymi firmami z szeregiem wyszkolonego personelu – co zresztą jest jak najbardziej trafnym spostrzeżeniem. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że jak w każdej firmie, istnieję grono pracowników wyjątkowych bądź tych, którzy znacznie przyłożyli się do sukcesów marki.

Sandy Bodecker rozpoczął współpracę u boku Nike już w 1982 roku – jako tester produktów. W późniejszym czasie prowadził dział Global Football Nike, a tuż po tym zajął stanowisko w Action Sports. Znany głównie z projektów Nike SB, które prowadził od 2002 roku doprowadzając do przekształcenia sylwetki Dunk czy Blazer i zdobycia sympatii deskorolkarzy.

Na swoim koncie ma także sporo innych sukcesów, a ostatnim z nich jest m.in. BREAKING2 który polegał na próbie pobiciu maratonu w mniej niż 2 godziny. Projekt zaowocował sylwetkami Zoom Fly oraz Vaporfly. Odszedł od nas wczoraj – w wieku 66 lat.

Z racji na spory staż w Oregońskiej marce, Sandy był zdecydowanie jedną z osób, która złożyła się na dzisiejszy sukces Nike. Na tę chwilę pozostaję nam jedynie wspominać i doceniać w jaki sposób wpłynął na jej działania.

Użyte tagi
,