Ruszyła wystawa ”Represent: Hip-Hop Photography”

Niejednokrotnie mogliśmy zauważyć silny związek szeroko pojętej mody ulicznej z hip hopem. Nie są to aspekty nierozłączne jednak uważamy, że w wielu przypadkach mimowolnie się przenikają. O historii hip hopu moglibyśmy mówić wiele choć jak wiadomo, słowa nie zawsze w pełni odzwierciedlają rzeczywistość.

Narodowe Muzeum Historii i Kultury Afroamerykanów Smithsonian postanowiło upublicznić zbiory, które dotyczą początku i rozwoju hip hopu. Wystawa pt. “Represent: Hip-Hop Photography” jest zainspirowana czterema, znanymi nam filarami hip hopu takimi jak rap, DJ’e, breakdance oraz graffiti. Zbiory obejmują niemalże 400 fotografii z rąk 60 fotografów, a w tym także rzadkie przedmioty jak studyjną kasetę demo drugiego albumu Mobb Deep, kasetę Nas – Illmatic i wiele innych. Kolekcja ”Eyejammie Hip-Hop” należąca pierwotnie do Billa Adlera została pozyskana przez muzeum niespełna 3 lata temu.

Głos zabrała także kuratorka fotografii muzeum, cyt.”To showcase a sampling of the Eyejammie Collection through this exhibition exemplifies the Smithsonian’s commitment to continue telling the important story of hip-hop’s cultural and historical significance.”

Część fotografii możecie zobaczyć tu. Wystawa jest prezentowana w galerii Earl W. i Amanda S. Center for African American Media Arts w Waszyngtonie i potrwa do 5 maja 2019 roku.