Puma prezentuje nowy system wiązań – NETFIT

Innowacje w strukturze budowy butów, zarówno cholewki jak i podeszwy, przez największe na świecie firmy zostały ustalone na bardzo wysokim poziomie. Obecnie w grze liczą się nawet najmniejsze detale i to one stanowią o przewadze danego modelu. Po zmianach materiałowych, budowie podeszwy, czy też umożliwieniu kupującemu spersonalizowania butów przyszedł czas na walkę sznurówek. Do tej pory Puma, zostawała daleko w tyle za samo wiążącymi się butami od Nike i adidasem, który postawił na zmniejszenie roli sznurówek do minimum. Ale tak było tylko do wczoraj.

Puma wprowadziła bowiem wczoraj całkowicie nowy system wiązania butów –NETFIT. Jego ogólnym założeniem i jednocześnie największym atutem, jest to że pozostawia dowolność w rodzaju wiązań. Tylko od posiadacza obuwia zależy jak i gdzie umieści on sznurówki. Jak więc łatwo się domyślić, dostępnych kombinacji niemiecki brand udostępnia nam naprawdę wiele. Na tyle wiele, że miejsce docelowe Twojej przechadzki może definiować w jaki sposób zawiążesz buty. Ten sam wpływ na Twoje wiązania może mieć środek transportu lub też jego szybkość jeśli zdecydujesz się wybrać opcję pieszą.

Jak to wygląda w kwestii technicznej? Zaskakująco łatwo. Cholewka buta została opleciona siateczką, przez której oczka możemy przeplatać „sznury”. Jak już pisaliśmy – dowolnie. Ma to odniesienie w komforcie, ale także w aspekcie wizualnym.

Sam Adam Petrick – globalny dyrektor marketingu Puma liczy na to, że użytkownicy najnowszych technologii Pumy będą na tyle kreatywni co sam producent butów i popchną karuzelę jeszcze mocniej. Między innymi poprzez wariacje kolorystyczne, rodzaje sznurówek czy też ich długość. NETFIT ma wprowadzić na areny sportowych (i nie tylko) zmagań oprócz najnowszych technologii, także modę i styl.

Jeśli jesteście ciekawi jak najnowszy wynalazek Pumy wygląda w praktyce, przejrzyjcie powyższą galerię, która prezentuje jedynie kilka sposobów wiązań. Na możliwość przetestowania systemu NETFIT będzie trzeba jeszcze chwilę poczekać, bo debiutować będzie on wraz z letnią kolekcją, której to start datuje się na 1 czerwca.

Użyte tagi
,