Przedstawiamy warte uwagi kolaboracje powstałe u boku butików

Przy okazji nowego projektu adidas Consortium ZX Torison x Footpatrol, uznaliśmy że na rynek trafiło wiele znaczących wydań we współpracy z tego rodzaju butikami. Tym samym, doceniając wspólne wysiłki firm – postanowiliśmy stworzyć zestawienie naszych ulubionych kolaboracji na przestrzeni kilku ostatnich lat!

1. NAKED x adidas Ultra Boost 1.0 ”Waves”

Pamiętacie debiut nowej sylwetki adidas Ultra Boost 1.0 w 2015 roku? Zainteresowanych na zakup kolorystyki OG nie brakowało, a kolejne wersje kontynuowały jej sukces. Dzięki temu, dotychczas mogliśmy zobaczyć model w wielu projektach – jednym z nich, jest współpraca z NAKED. Butik narodził się w 2004 roku w Kopenhadze, a jego docelową grupą są kobiety. Wspólne wysiłki z adidas, zaowocowały turkusową kolorystyką na bazie UB 1.0 w 2016 roku.

2. SOLEBOX x adidas Ultra Boost Uncaged

Umieszczenie wydania tuż nad kolaboracją z NAKED nie jest przypadkowe. Tym razem partnerem współpracy z adidas, został rozwojowy i dobrze znany Solebox. Zmienia się również sylwetka – wydanie Uncaged cieszy się nieco mniejszym zainteresowaniem, a niżeli klasyka UB niemniej jednak, duet może poszczycić się sporym zainteresowaniem wokół pary. Beżowy model trafił do sprzedaży w znacząco ograniczonej ilości w 2016 roku.

3. Feature x Saucony Courageous ”Bacon & Eggs”

Mamy nadzieję, że zjedliście śniadanie bo powyższe wydanie może narobić wam apetytu! Butik Feature – pochodzący z Las Vegas, postawił na najwyższej jakości materiały takie jak satyna, nubuk i prany zamsz. Kolorystyka wprost nawiązuje do typowo amerykańskiego śniadania, co może stanowić ciekawą alternatywę. Premiera miała miejsce pod koniec 2016 roku. Warto dodać, że Saucony mogliśmy zobaczyć w wielu wariantach nawiązujących do jedzenia – m.in. ”Avocado Toast” czy ”Burger” w duecie z END.

4. Nordstrom x Nike Air Max 90 ”Seattle”

Mieliśmy wątpliwości co do umieszczenia firmy i klasyfikacji jako butik, jednak zważając na ograniczenie produkcji na powyższym modelu, uznaliśmy że nikt z was się na nas za to nie obrazi. Wydarzenie pop-up na którym mogliśmy dokonać zakupu, było również poświęcone 30 rocznicy modelu co podkreśla charakter współpracy. Śnieżnobiała sylwetka została ozdobiona laserowymi, metalicznymi nakładkami oraz złotym klipsem ”SEATTLE” przy sznurowadłach. Debiut miał miejsce w 2017 roku.

5. END. x adidas Yung-1 ”Atmosphere”

Sukces jakim okrył się model Yung-1 od adidas jest niepodważalny, poza podstawowymi wersjami produktu, niemieckie przedsiębiorstwo postanowiło po raz kolejny połączyć siły z butikiem END. Turkusowo szara kolorystyka była dostępna wyłącznie za pośrednictwem strony detalisty w 2018 roku. Podobna kolaboracja miała miejsce z udziałem Solebox – w nieco innej palecie barw.

6. Footpatrol x Givenchy JAM

Szóste miejsce zajmuje projekt, który jako kolejny pokazuje, że połączenie luksusowych trendów w sportowym wydaniu jest możliwe, a sama moda i rynek w dalszym ciągu ewoluuje. Powyższe wydanie tworzone na charakter ”dad shoes” we współpracy z brytyjskim butikiem, ukazało się w nakładzie 100 sztuk. Jest inspirowane szczękami co wyraża odważna podeszwa – w zestawieniu ze stonowaną cholewką. Premiera odbyła się w butikach w Londynie i Paryżu w ubiegłym roku.

7. Sneakersnstuff x Converse One Star

Doceniając znaczenie sylwetki One Star, okazała się ona być świetną bazą dla wielu projektów. Począwszy od kolaboracji ze Stussy, Tyler, The Creator czy butikiem SNS. Zaowocowała dwoma kolorystykami z designem camo, który w myśl idei jest nieodłącznym elementem mody ale i streetwearu. Premierze obuwia w 2018 roku towarzyszyła kolekcja odzieży będącej częścią projektu.

8. BAIT x PUMA Cell x Marvel

Zeszłoroczna kolaboracja w trio z udziałem amerykańskiego detalisty BAIT zaowocowała dwoma wersjami PUMA Cell – nawiązując do postaci Carnage & Venom. Wydawca Marvel jest znany większości z nas, zarówno poprzez komiksy jak i filmy, które towarzyszą nam nie tylko w dzieciństwie! Każda z kolorystyk została zaprezentowana w przezroczystej kapsule wraz z dedykowanym boxem.

9. KITH x adidas FYW – S97

Lokalizacje KITH słyną z wielu rzeczy – płatki, które możemy kupić w niektórych z nich są jedynie dodatkiem. Ronnie Fieg może być dumny z rozwoju firmy, która poza sprzedażą limitowanych wydań, posiada także własną linię odzieży i nie tylko. W tym roku, butik stworzył wspólne wydanie adidas FYW w dwóch kolorystykach – śnieżnobiałej z odcieniami zieleni i neonu oraz pomarańczy i różu.

10. OVERKILL x adidas Consortium ZX 10.000c ”I Can If I Want”

Ostatnia pozycja w naszym dzisiejszym zestawieniu jest również częścią historii. Świętując 30 rocznicę wydań z serii adidas 1000, niemiecki butik stanął przed sporym wyzwaniem. Duży wachlarz odcieni zdobiących cholewkę to nie jedyny charakterystyczny atut – aby podkreślić znaczenie kolaboracji, szczęśliwcy którzy mogli zakupić wydanie, otrzymali 3 buty o różniących się kolorach. Jak się domyślacie, zdobycie modelu nie należy do łatwych zadań gdyż premiera odbyła się wyłącznie w sklepie Overkill w lutym tego roku.

Przyznajemy, że zestawienie wcale nie należało do łatwych zadań, a to ze względu na naprawdę ogromny przekrój współprac. Postanowiliśmy skupić się wyłącznie na wydaniach od 2016 roku, a mimo to – wybór nie był oczywisty. Tym samym, po raz kolejny doceniamy istnienie detalistów, którzy wiele wnoszą do kultury!