Przedpremierowa recenzja unitrΔ_Δudio „Way Past Your Bedtime”

Na każdym kroku mamy do czynienia z viralami. Mem, vine, utwór muzyczny, który jak zaraza rozciąga się wszerz i wzdłuż internetu. Dobry rok temu, jednym z większych virali w polskim internecie było odświeżenie klasycznego utworu „Chciałem być” Krzysztofa Krawczyka przez nie podającego swoich personaliów producenta unitrΔ_Δudio. Po wzroście popularności utworu wszystko ruszyło jak lawina. Kolejne odświeżenie klasyka z czasów naszych rodziców, ludzie zaczęli oczekiwać jednak pełnoprawnego materiału zagadkowego artysty.


Przypadła mi więc przyjemność by zerknąć przedpremierowo, co do zaoferowania ma gość, który połączył pokolenia na tyle, że jego następne ruchy mogą być znakomitym udokumentowaniem tego. Nie będę tego zdradzał, czas pokaże wam co jeszcze szykuje dla nas anonimowy jegomość. Tymczasem, wielkimi krokami do premiery zbliża się jego pierwsze, oficjalne wydawnictwo. „Way Past Your Bedtime” nie jest jednak tym, czego oczekiwać możecie od Unitry przez pryzmat „Chciałem być”, czy „Niech żyje bal”. To zupełnie co innego, kompletnie pozbawionego sampli. Stuprocentowo własna produkcja, którą ciężko jest przyrównać do czegokolwiek na polskim rynku.

Mamy oto osiem numerów, które stanowią przekrój wielu, zgoła odmiennych stylów. Jest tutaj coś z trillwave’u, synthwave rodem z lat osiemdziesiątych, czy klasyczny, relaksujący ambient. Biorąc ten projekt na spokojną, samotną podróż samochodem nie oczekiwałem, że tak idealnie wkomponuje się on w to, czego akurat wtedy potrzebowałem. To ambitniejsze wydanie polskei muzyki elektronicznej. Odcięcie od powielanych od kilku lat cloudowych eksperymentów. Wszystko na rzecz nieco żywszej i znacznie bardziej zaangażowanej elektroniki. Sporo syntezatorów, brzmienia przywołujące na myśl dobre czasy dla muzyki. Nie wiem dlaczego, wydaje mi się, że Epka byłaby idealna pod soundtrack filmów z kategorii „Kung Fury”. Wiecie, te specyficzne brzmienie lat osiemdziesiątych, połączone z nowoczesnym zacięciem. Żadne silenie się by dorównać obecnie panującym standardom, raczej świadoma praca doświadczonego producenta, który obyty jest w muzyce elektronicznej jak mało kto.

Niech więc dodatkowego smaczku dodaje fakt anonimowości samego gospodarza. Możecie się tylko domyślać kim jest ten jegomość, bo trzeba przyznać, że to co tworzy unitrΔ_Δudio, to zupełnie inny biegun działalności tego człowieka. „Way Past Your Bedtime” to projekt idealny dla fanów klasycznych remixów z kanału Majestic Casual, ale przede wszystkim dla otwartych głów, trochę tęskniących za tym wyrazistym brzmieniem starych lat. Nie ważne w jakim jesteś wieku, unitrΔ_Δudio już nieraz udowodnił, że łączy pokolenia bardzo dobrze. Czekajcie, bo zdecydowanie jest na co, zwłaszcza że ten projekt puszczony będzie absolutnie za friko. Odliczajcie więc dni do 21 listopada, zapisujcie się na wydarzenie dotyczące premiery – nie możecie przegapić tego projektu, który wydaje się być naturalnym kandydatem na stałego bywalca wielu klubów w większości miast Polski. A może nie tylko Polski?

Użyte tagi