Gdzie pracują lub niedawno pracowali polscy raperzy?

Sprzedaż płyt, koncerty, własne wytwórnie i marki odzieżowe – to główne źródła utrzymania najpopularniejszych polskich raperów. A co z tymi którzy nie mogą sobie pozwolić na luksus utrzymania się z własnej pasji? Zastanawialiście się kiedykolwiek czym zajmują na co dzień i jakie prowadzą życie, gdy akurat nie rapują? Zapraszam do lektury.

Łona, Smarki Smark, Pih co łączy tych raperów? Oprócz tego, że są autorami jednych z najbardziej inteligentnych tekstów odnosząc się w swoich utworach do kultury, polityki itp. to to,  że każdy z nich ukończył prawo i choć ostatni z nich nie pracuje w zawodzie to już dwaj pierwsi z powodzeniem obsługują przedsiębiorców w kancelariach prawnych.

raperzy

Zamiłowanie do kulinarnej pasji to domena reprezentantów Warszawy. Vienio z legendarnej Molesty Ewenement prowadzi w roli kucharza autorski program „Ślinotok” oraz jest uczestnikiem obecnie emitowanego programu „TOP CHEF – Gwiazdy od kuchni”. Kolejny stołeczny raper, czyli Bilon z formacji Hemp Gru jest współwłaścicielem meksykańskiej restauracji Gringo Bar na Mokotowie.

vienio-1120-480-c

Lukasyno – Białostocki raper, z wykształcenia architekt, inżynier dźwięku. W swoich utworach często wprowadza muzykę ludową i śpiew.  Oprócz prowadzenia internetowego sklepu z własną marką odzieżową zajmuje się projektowaniem aranżacji wnętrz. Spodziewalibyście się tego po ulicznym raperze?

phpthumb_generated_thumbnail

Był najsłynniejszym listonoszem w Polsce i jedynym, który zdobył platynową płytę. Kękę, bo o nim mowa to radomski raper, który osiągnął niewątpliwie ogromny sukces. Czy to go zmieniło? Pod względem muzycznym na pewno. Rozwinął się i nabrał pewności siebie. Jak sam podkreśla chociaż nie pracuje już na Poczcie to nie wyklucza, że kiedyś może tam wrócić…

keke-456t

Pamiętacie jeszcze skład Mor W.A?  Członek zespołu Przemysław “Łyskacz” Król prowadzi w Chicago Studio Tatuażu. Jak sam mówi, uważa się za artystę. Jego zdaniem praca, którą wykonuje do lekkich nie należy, ponieważ wymaga  zarówno wyobraźni, jak i precyzji.

przemyslaw-krol-261x300

„Gdzie jest Eis ?” to nie tylko tytuł kultowej płyty warszawskiego rapera, ale często zadawane przez słuchaczy pytanie. Artysta po nagraniu swojej pierwszej i jedynej płyty „zapadł się pod ziemię”.  I tutaj informacje są sprzeczne. Jedni spekulują, że prowadzi interesy w Rosji, drudzy, że jest szefem popularnego portalu plotkarskiego, a jak jest naprawdę?

gdziejesteiseis

 

Bonus:

Swego czasu na różnych portalach hip-hopowych słuchacze wyśmiewali rapera z Piastowa – Reto, zamieszczając w internecie zdjęcia wykonane w jednym ze sklepów marki Big Star (tutaj ciekawostka – to polska firma założona w 1990 r.) Na forach rozgorzała dyskusja o tym, czy jest to powód do śmiechu. Zostawiamy Was z tym pytaniem samych.

2182-2-404714d74862333022cf0cecf7e9473b

 

Ł.B.

  • Martyna Pióro

    Rafi pracuje w DHL, Koni pracował w wulkanizacji 🙂