Porównanie najpopularniejszych aplikacji do sprzedaży/kupna

Rynek rozwija się w znacznym tempie jednak nadal, wiele produktów jest nieosiągalnych. Jeszcze kilka lat temu, jedynym wyjściem było pozyskanie ich poprzez serwisy, które umożliwiają sprzedaż/kupno konkretnych rzeczy z zagranicy. Na tę chwilę, ułatwia nam to Facebook i grupy ale wydaje się, że aplikacje nadal odgrywają tu sporą rolę.

K’LEKT

Serwis znacznie zmienił się od swojego początkowego zamysłu w 2013 roku, a z analiz wynika, że ich największy wzrost nastąpił dwa lata później. Od pewnego czasu, udostępniono także opcję zakupu butów bezpośrednio z rąk serwisu – ”Presented by K’LEKT”. Jednym z największych plusów jest sprawdzanie oryginalności wystawianych produktów. Minus mogą stanowić opłaty, które są pobierane poprzez prowizję od sprzedanego przedmiotu jednak jest to raczej częsta polityka tego typu stron.

GRAILED

W przeciwieństwie do poprzednika, jest o wiele mniej przejrzysty względem przedmiotów i funkcjonowania serwisu. Nie oznacza to jednak, że jest mniej lubiany. Jego wadą, a zarazem zaletą jest spora rozbieżność charakteru produktów. Głównym celem serwisu jest cyt.; ”Our goal is to make great clothing affordable and available to everyone.” W ubiegłym roku, założyciele postanowili stworzyć platformę poświęconą modzie damskiej o nazwie Heroine. Niestety sporo oferowanych produktów odbiega od koncepcji samego streetwearu więc nie jest to zamiennik przeznaczony dla kobiet, a strona działająca na podobnej zasadzie.

GOAT

Nieco różniący się od dwóch powyższych serwisów. Działają od 2015 roku, oferują sprzedaż/kupno sneakersów. Transakcje są objęte gwarancją oryginalności ponieważ każde buty trafiają w ręce osób, które mają ocenić czy aby na pewno mamy do czynienia z pełnowartościowym produktem. Gdy zostanie on zaakceptowany, trafia do kupującego. Ciekawym projektem ze strony GOAT jest organizowanie wystaw. Na swoim koncie mają m.in. zaprezentowanie sneakersów, które odegrały największą rolę w historii i popularności pewnych modeli. W ubiegłym roku urządzili loterię, której wygraną była kwota 10 000 dolarów na zakup butów w serwisie.

StockX

Platforma, której popularność, a zwłaszcza w Polsce – urosła w ostatnim czasie. Strzałem w dziesiątkę było  wprowadzenie sprzedaży/kupna produktów Supreme. Dla wielu osób aplikacja ma formę informacyjną – dzięki wykazie i analizie cen odsprzedaży możemy porównywać je z tymi, które pojawiają się w innych serwisach czy ogłoszeniach sprzedaży. Oferuję takie kategorię jak Sneakers, Streetwear, Watches, Handbags.

BUMP

Najmniej popularny serwis ze wszystkich, które przedstawiliśmy. Działa wyłącznie w formie aplikacji na telefon jednak oferuję całkiem sporo. Tuż po zarejestrowaniu, ustawiamy swoje preferencje dot. waluty, rozmiarów obuwia i odzieży. Znajdziemy tu m.in. Supreme, Palace, BAPE czy Vetements. Samo dopasowanie produktów i wygląd, sprawia że wszystko wydaje się być dość przejrzyste. Oferuję ona także listę produktów, które chcemy nabyć.

To zaledwie garść platform, które tworzą pole do przepływu produktów o tematyce streetwear/sneakers. Równie znaczącym źródłem może być także RESTOCKS, które osiągnęło sporą popularność w dość krótkim czasie.  Nawet jeśli na dzień dzisiejszy stały się propozycją, a nie jedynym wyjściem, z pewnością nadal są potrzebne. Stanowią także formę rozwoju oraz odpowiadają za organizację wielu wydarzeń. Większość z nich posiada coś, czego nie może zaoferować nam Facebook – m.in. system płatności PayPal. Oczywiście nawet w takiej sytuacji możemy napotkać problemy jednak jest to mimo wszystko dobre rozwiązanie.

Użyte tagi
,