Polscy raperzy na szklanym ekranie

Niemal każdy raper matki Ameryki ma na swoim koncie filmową rolę. Niektórych możemy z czystym sumieniem nazwać aktorami pełną gębą. Wystarczy spojrzeć z jakim powodzeniem w tym fachu realizują się Common, T.I., czy Xzbit. Czy polscy raperzy mają w sobie choć pierwiastek Hollywood? Pewnie większość z Was, którzy wychowali się w latach 90’tych szybko dopasuje telewizyjny profil polskich hiphopowców do filmu dokumentalnego „Blokersi” Krzysztofa Latkowskiego. Czy reprezentantów tej kultury w Polsce stać tylko na dokumentalne role, czy może aspirują do zdjęć na bilbordach i poważnych ról w polskich filmach. Jak zwykle prawda leży gdzieś po środku. Ktoś kiedyś powiedział, że polskim chłopakom brakuje luzu. Ten ranking udowodni Wam, że może im najwyżej brakować talentu i doświadczenia. Luzu i dystansu – nigdy!

Waldemar Kasta

Członek KASTA SQUAD kojarzony może być przez wielu z charakterystycznych zapowiedzi walk najpopularniejszej w Polsce organizacji walk MMA. Być może daleko mu jeszcze do Michael’a Buffera, ale poczekajmy. Wróćmy jednak do aktorstwa. Waldek zadebiutował, jako gangster „Żwirek” w serialu Skazane.  W jednym z odcinków raper ucieka z więzienia w Oleśnicy. Jednak to nie jego jedyny epizod, w którym gra postać z prawem na bakier. W tamtym roku Kasta wcielił się w rolę Adama Wareszki – gangstera, ochroniarza nijakiego Teda. Tym samym jeden z czołowych, polskich hiphopowców zaliczył kilka (może kilkanaście) odcinków w jednym z najpopularniejszych polskich seriali, czyli Pierwszej Miłości.

waldemar-kasta-skazane

 

TEDE

Doświadczenia przed kamerą Jackowi odmówić nie można. Oprócz wielu nakręconych teledysków raper może pochwalić się dłuższą współpracą z TVN Turbo, czego w „tamtych czasach” wielu oponentów wybaczyć mu nie mogło. Tede miał również okazję zagrać policjanta w Kryminalnych co wpłynęło oczywiście na jego niekorzyść w przyszłym beefie z Płomieniem81. TDF jako stróż prawa chyba mocno przypadł reżyserom do gustu. W serialu komediowym Wszyscy Kochają Romana zagrał on policjanta geja. Odważne posunięcie, jak na tamte czasy.

tede-kryminalni

 

PEZET

W odróżnieniu od poprzedników Pezet nie może pochwalić się szerokim CV aktorskim. Mimo to obok TDF’a, Wujka Samo Zło, czy Kołcza miał swój epizod w Kryminalnych. Dla zainteresowanych całym odcinkiem zostawiam link. 

zrzut-ekranu-2017-03-09-o-20-20-21

 

Verte

Członek wrocławskiej Wice Wersy, którego większość z Was może kojarzyć z Kodexu III lub utworu „Musisz” Waldemara Kasty. W swojej karierze aktorskiej nie zapisał się w produkcji wysokich lotów. Wystąpił w emitowanym przez Polsat Dlaczego ja? W jakże popularnych serialach paradokumentalnych próbował zaistnieć nie tylko on, ale o tym w kolejnej części artykułu.

17238081_1668610536488075_21681288_n

 

Popek

Kontrowersyjna postać polskiej sceny hiphopowej w nieco ponad godzinnej odsłonie filmowej. Pierwsza w Polsce tego typu produkcja poświęcona raperowi. Premiera filmu miała miejsce 18 stycznia tego roku. Zdania na temat filmu są tak samo podzielone, jak sympatia polskich słuchaczy do owego rapera. Film pokazuje dwa różne oblicza rapera oraz przedstawia, jak wyglądało jego życie po powrocie do kraju, kiedy to musiał zmierzyć się z falą popularności. Nie będziemy jednak spojlerowali. Wszyscy, którzy chcieliby obejrzeć film mogą zakupić DVD pod tym linkiem.

 

Użyte tagi
, ,