Pokemon Go – zostań trenerem!

Powraca fascynacja z dzieciństwa, Pokemon Go to gra na urządzenia mobilne, która przybliży Was do świata magicznych stworów tak blisko, jak jeszcze nie byliście. Grę już dzisiaj można nazwać globalnych hitem, mimo, że dużo jej jeszcze brakuje do rzeczywistych oczekiwań graczy.

Pokemon Go umożliwia zbieranie kieszonkowych potworów w świecie rzeczywistym (mocno generalizując tak to nazwiemy). Póki co gra jest dość ograniczona i pozwala na łapanie Pokemonów, ulepszanie ich umiejętności i coś co trenerzy lubią najbardziej, ewoluowanie ich. Projekt korzysta z technologii AR, co w skrócie wygląda następująco – z kamery rejestrowany jest świat rzeczywisty, a następnie nakładane są trójwymiarowe obiekty i postacie. Możecie się również udać do Gymu, gdzie macie jedyną szansę na wykorzystanie słodkich zwierzaków w walce. Czekamy jeszcze na walki pomiędzy graczami, co znacznie uatrakcyjni grywalność.

Rozwój gry oczywiście zależy od zainteresowania tytułem, ale na ten moment akcje firmy idą mocno do góry, co tylko motywuje do dalszych działań włodarzy marki. Myślimy, że twórcy chcą popracować na żywym organizmie i najlepsze jest nadejdzie.

Gra nie ma jeszcze aktualizacji, która obejmuje Polskę, natomiast możemy się jej spodziewać do końca miesiąca, podobno.

Użyte tagi