Bardzo pokaźna kolekcja Supreme została sprzedana

Dla wielu starszych entuzjastów, streetwear to zdecydowanie więcej niż tylko chwilowy „hajp”. Streetwear stał się sposobem wyrażania siebie, pasją, cichym pragnieniem. Oczywiście, na wstępie warto zauważyć, że chociaż cały świat mody ulicznej jest raczej młodym zjawiskiem to nie brakuje w nim już zarówno wyjadaczy, którzy od kilku lat zjadali, zjadają i będą zjadali zęby na dropach, jak i rzecz jasna ciągle pojawiających się nowych twarzy, które dopiero tematem zaczynają się interesować.

1

Streetwear się rozrasta, niedługo będzie można określić go zjawiskiem na naprawdę szeroką skalę. Rozwój ten z jednej strony jest rzeczą wspaniałą, z drugiej, części „starszych” się nie podoba. Jedną z osób, która stoi po stronie barykady przeciwnej nadmiernemu wzrostowi popularności mody ulicznej jest mieszkający w Niemczech fan nowojorskiego brandu Supreme, Tith K.

3

Tith, który swoją kolekcje na bieżąco poszerzał od 2003 roku dorobił się pokaźnego zbioru ciuchów o łącznej ilości około 300 krojów różnorakiej odzieży, w której największa część pochodzi od Supreme. Chwali się, że najlepszymi rzeczami w jego szafie jest kurtka z koalboracji Supreme z Nort Face z 2007 roku oraz w pewnym sensie legendarne Staple X Nike SB „Pigeon” Dunks (aktualna cena na rynku około 8000 USD) .

4

Wszystkie najlepsze ciuchy kolekcjonera dostępne były na sprzedaż w pop-up (otwarty do 4 marca) na terenie Monachium. Tith zapytany przez Highsnobiety o powód, który popchnął go do tak odważnych kroków wymienia między innymi fakt, iż Supreme stał się zbyt popularnym brandem. W tym momencie „zajawkowicze”, chcą go mieć bo jest na niego ogromny „hajp”, kiedyś tak nie było. Tith nadmienia również, że zdecydowanie bardziej woli mniej popularne marki i w chwili obecnej na jego celowniku znajdują się głównie Alltimers, Noah oraz A Kind Of Guise.

Użyte tagi