Pierwszy numer polskiego Vogue już jutro!

Inicjalny numer najbardziej rozpoznawalnego na świecie magazynu traktującego o modzie wydany został w Ameryce, jeszcze w XIX wieku. Rok 1892 miał stać się tym, w którym narodziło się czasopismo mające w przyszłości rządzić i momentami także definiować cały świat ‚fashion’. Teraz, po 126 latach, gdy Vogue wydawany jest już w ponad 20 krajach wreszcie doczekaliśmy się polskiej edycji.

O tym, że prace nad naszym rodzimym wydaniem trwają, było wiadomo już od jakiegoś czasu. Jednak dopiero dzisiaj, na niespełna 24 godziny przed premierą, zaprezentowano okładkę, która zdobić będzie wspomniany pierwszy numer. Twarzami fotografii zostały dwie, bardzo popularne polskie modelki, Anja Rubik oraz Małgorzata Bela. Autorem odpowiedzialnym za zdjęcia covera oraz całej sesji z modelkami, która opublikowana została wewnątrz numeru został Juergen Teller, czyli gość, który wbrew wszystkiemu, zdecydowanie wie co robi.

Wychodząc trochę przeciwko krytycznym opiniom na temat okładki, warto dodać, iż Juergen Teller zajmuje się przede wszystkim fotografią analogową, a efektów swojej pracy nigdy nie poddaje obróbce i retuszowi. Pragnie pokazywać modę i modelki takimi, jakimi są naprawdę. Przez wszystkie lata pracy na swoich zdjęciach nigdy nie bał się pokazywać życia takim jakim wszyscy je znamy z własnego otoczenia, a nie z często wyidealizowanego obrazu tworzonego przez media. Wyrobił sobie bardzo silne nazwisko i współpracował z takimi gwiazdami jak Kate Moss, Kurt Cobain czy Victoria Beckham (słynne zdjęcie nóg modelki). Warto również dodać, iż okładka dla polskiego Vogue nie jest jego pierwszą współpracą z prestiżowym magazynem.

Miesięcznik zadebiutuje na rynku 14 lutego, liczyć będzie sobie 364 strony i podzielony zostanie na działy, z których najważniejsze to oczywiście moda, kultura oraz uroda.

 

Użyte tagi
,