Pierwszy model YEEZY Basketball zostanie zbanowany przez NBA?

Niespełna dwa tygodnie temu ukazano pierwsze zdjęcie i wstępne szczegóły modelu YEEZY dedykowanemu koszykówce. Najwyraźniej nawet Kanye West musi liczyć się z pewnymi zasadami, a jego plany mogą zostać pokrzyżowane.

O normach i zasadach, których powinni trzymać się zawodnicy NBA przekonaliśmy się już wcześniej – choć ogromne kary nakładane na Michaela Jordana i Nike ze względu na model Nike Air Ship są historią, w dalszym ciągu obowiązują wyznaczone reguły. Wracając jednak do pierwszego wydania YEEZY Basketball, które miało zostać ukazane podczas meczy NBA, ESPN ma co do tego spore wątpliwości. Informuję, że but nie spełnia wymagań ze względu na odblaskowy materiał znajdujący się na pięcie, który mógłby prowadzić do rozproszenia uwagi innych graczy i widzów.

Szansa na akceptację wydania przez NBA w dalszym ciągu istnieję jednak tylko i wyłącznie w przypadku zaktualizowania sylwetki i usunięcia odblaskowych elementów. Kanye West zapowiada także, że prowadzi rozmowy z adidas, które mają na celu przeniesienie produkcji butów do Stanów Zjednoczonych.