Pierwszy G-Shock z poczwórnym sensorem

Nie ma takiej siły w skali Beauforta, która pokonałaby na morzu nowego GULFMASTERA GWN-Q1000. To pierwszy zegarek w rodzinie G-SHOCK z poczwórnym sensorem, który w odpowiednim momencie potrafi zaalarmować o anomaliach. Poczwórny sensor daje możliwość pomiaru czterech różnych wartości – temperatury, ciśnienia, wysokości nad poziomem morza oraz głębokości do 50m. Analiza wskazań poczwórnego sensora to możliwość realnego oszacowania potencjalnego niebezpieczeństwa na wodzie.

Niemniej, jak na zegarek z elitarnej linii przystało, to właściwie początek możliwości jakie oferuje nowy GULFMASTER, jeżeli wybrane miejsce jest zagrożone powodzią, GWN-Q1000 pokaże fazy przypływów i odpływów w dowolnie wybranym dniu. Po wprowadzeniu położenia geograficznego określi również godzinę wschodu i zachodu słońca. Dla tych, którzy schodzą na ląd by piąć się w górę G-SHOCK ma wbudowany wysokościomierz – sensor wykrywający zmianę ciśnienia powietrza przelicza je na wysokość i pozwala na otrzymanie pomiaru do 10 000 m n.p.m. Oczywiście zegarek posiada też funkcje podstawowe – stoper, timer, 5 alarmów i automatyczny kalendarz. Konstrukcję zegarka wzmocniono karbonem odpornym na uderzenia i wszelkie obciążenia, dzięki temu jest bardzo odporny na wstrząsy oraz korozję.

Nowy G-SHOCK GULFMASTER GWN-Q1000 to kolejny przykład doskonałej formy japońskiej technologii. Zegarek dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych – białej oraz czarnej.

Użyte tagi