Październik – Top #5 Sneakersów

W dzisiejszych czasach, każdy miesiąc niesie za sobą mnóstwo premier co znacząco wpływa na nasz ranking. Czas więc na podsumowanie października, w którym nie zabrakło kultowych modeli ale i kolaboracji.

1. Nike Blazer Mid x Off-White ”Spooky Pack”

Kwitnąca współpraca duetu napędza olbrzymie zainteresowanie, a zakup wydań poprzez oficjalną aplikację Nike SNEAKRS nie należy do najłatwiejszych zadań. Z okazji Halloween, wypuszczono dwie kolorystyki modelu Blazer, a mianowicie ”Grim Reaper” oraz ”All Hallow’s Eve” – premiera odbyła się 3 października, a cena wyjściowa wyniosła 130 dolarów.

2. Nike Air Max 97 x Off-White ”Menta”

Zeszłoroczny powrót sylwetki Air Max 97 z okazji 20 rocznicy okazał się być strzałem w dziesiątkę, a wydanie szybko zyskało powtórną sympatię, tym samym pozyskując nowych fanów. Modelu nie mogło zabraknąć także w jednej z bardziej lubianych kolaboracji – jego kolejna odsłona pojawiła się w kolorystyce ”Menta” 18 października w cenie 190 dolarów.

3. adidas YEEZY 700 ”Mauve”

Jak w przypadku powyższych sylwetek, współpraca nad linią YEEZY okryła się wielkim sukcesem już podczas pierwszej premiery. Fala popularności skłoniła duet do poszerzenia produktów, których efektem jest m.in. stosunkowo świeże wydanie 700. Druga kolorystyka nazwana ”Muave” trafiła do sklepów 27 października – jak w przypadku poprzedniej, retail sięgał 300 dolarom.

4. adidas FUTURECRAFT 4D x Daniel Arsham

Nie zamierzamy ominąć jednego z najbardziej nowoczesnych modeli na rynku – technologia podeszwy FUTURECRAFT 4D została subtelnie połączona z jasno zieloną cholewką, na której pozbyto się klasycznego brandingu pod postacią trzech pasków. Zabieg miał na celu stworzyć minimalistyczne wydanie, u boku Daniela Arshama. Limitowana współpraca ukazała się 12 października za 450 dolarów.

5. Comme des Garçons x Vans Authentic

Pozycja zasługuję na uwagę choćby ze względu na sporą sympatię wokół wspólnych projektów japońskiej marki i Vans. Bazą najnowszej z nich, została sylwetka Authentic – w całości ozdobiona printem z logo CdG w czarno białej kolorystyce. Para trafiła na półki 27 października, koszt modelu to około 125 dolarów.

Każde z powyższych wydań sprzedało się w dość szybkim tempie co skutkuję znacznym wzrostem wartości, a wyłączną szansą na zakup, pozostają oferty z drugiej ręki.

 

 

Użyte tagi
,