Patagonia wymierza wojnę sprzedawcy na Amazon

Kalifornijska firma może pochwalić się wieloma godnymi podziwu ideami – m.in. różnorodnymi działaniami na rzecz ekologii. Znana jest jednak głównie ze znakomitej jakości, która służy w kolekcjach outdoor i stanowi główne przeznaczenie odzieży. W ofercie znajdą się również propozycje stricte casualowe co powiększa grono klientów.

Patagonia nie zamierza pozostawać obojętna co do łamania przepisów prawa, które w przypadku handlowania nieautentycznymi (ale i nie tylko) produktami – są po stronie firmy. Pozew kieruje bezpośrednio do sprzedawcy handlującego na platformie Amazon – Kimberly McHugh, właścicielki Our Little Corner. Oferowane produkty są wystawiane w znaczących ilościach, a jak wynika z informacji, powyższy sklep nie jest autoryzowanym sprzedawcą produktów firmy Patagonia. Jest to równoznaczne z tym, że nie ma prawa handlować i zarabiać na wskazanym towarze, gdyż firmy nie wiążą żadne umowy na co kłamliwie wskazuje działalność pozwanej (m.in. użytkowanie oficjalnych zdjęć chronionych prawami autorskimi i znaków towarowych). Trudno wywnioskować czy  oferowane rzeczy są oryginalne, jednak istnieją spore przypuszczenia, że różnią się wykonaniem i materiałami co jednoznacznie wskazuje na podróbki. Ponadto, Our Little Corner zawyża ceny, a według kalifornijskiej marki, klienci są wprowadzani w błąd i mogą uznać, że to sama Patagonia narzuca zwiększone ceny.

Na dalszy rozwój sytuacji należy poczekać, jednak istnieją duże szanse na wygraną po stronie Patagoni. Marka wnosi o natychmiastowe zawieszenie krzywdzącej działalności Kimberly McHugh.

Użyte tagi
,