Patagonia kontra Donald Trump

Amerykańska marka, ma na swoim koncie nie tylko osiągnięcia w branży odzieżowej ale także przykłada się do ochrony środowiska. Nawet jeśli pierwszym skojarzeniem większości jest kolaboracja z Supreme, firma tworzy wiele równie ciekawych projektów. Jeszcze w tym roku, utworzyli ”Worn Wear”, który ma na celu zbiór starej odzieży marki w zamian za m.in. zniżki na nowe kolekcje. Następnie Patagonia przywraca świeżość, naprawia i daję drugie życie starszej odzieży. Wszystko dla ochrony środowiska.

W ostatnich dniach doszło do sporu w działaniach amerykańskiego prezydenta – Donalda Trumpa. Dotyczy on zmniejszenia ochrony nad terenami Bears Ears, a także Grand Staircase-Escalante. Patagonia reagując, zamieściła na swojej stronie informacje o przebiegu całej sytuacji, a także obietnicy, że zajmą się tą sprawą nawet jeśli wymagałoby to sądownictwa. Do protestu wobec prezydenta dołączyło także The North Face.

Oczywiście nie dotyczy to naszego kraju, więc sprawę można by uważać za mało ważną jednak najlepszym aspektem tej sprawy jest fakt, jak duże marki wykorzystują swoją popularność. Nie tylko w celach zarobku, promowania najnowszych kolekcji, ale także biorąc udział w niepokojących sprawach. Więcej informacji uzyskacie na oficjalnej stronie Patagonia.