Oto nasze propozycje zegarków które idealnie wpasowują się w stylistykę mody ulicznej #1

Z pewnością są tu z nami sympatycy gadżetów, a w tym zegarków. Zapewne zgodzicie się z tym, że noszenie zegarka to nie tylko kwestia wizerunkowa czy stylistyczna ale i pomocna w codziennym funkcjonowaniu. Więcej tłumaczyć nie musimy – z pewnością rozumiecie co mamy na myśli.

Wiodące firmy trudzące się w produkcji zegarków, zdobywały sympatię przez długie lata. Budzi to zarówno zaufanie wśród klientów jak i renomę. Konkurencja jest dość silna, niemniej jednak – każda z firm, ma swoją charakterystyczną stylistykę. Dziś, skupimy się na kilku z tych, które idealnie wpasowują się w modę uliczną. Uznaliśmy, że nie jest to aspekt konieczny choć z pewnością do luźnego i sportowego stylu bardziej pasuję diver niż klasyk. Przy lekturze zestawienia, warto wziąć pod uwagę różnorodne kolekcje firm, a także typy które oferują – trudno jednoznacznie założyć, że konkretna marka skupia się wyłącznie na jednej kategorii.

1. Casio

Jedna z bardziej znanych firm biorąc pod uwagę wielorakie środowiska. Wynika to m.in. z powodu cen, które wahają się od 100 złotych do kilkudziesięciu tysięcy – najdroższy model G-D5000-9JR jest wart ponad 260 tysięcy złotych. Potencjału marki (a w tym linii G-Shock) wśród sympatyków mody ulicznej nie mogliśmy przeoczyć. Dowodzą o tym choćby liczne kolaboracje – m.in. z BAPE, Pigalle, Stussy czy The Hundreds. Szeroki wachlarz wydań G-Shock to nie wszystko – firma oferuje mnóstwo doskonałych propozycji.

2. Nixon

Na drugiej pozycji ląduje stosunkowo młode przedsiębiorstwo liczące 22 lata – koncentrujące się na lifestyle’owym wykonaniu ale i nie tylko. Historia firmy jest ściśle powiązana z umieszczeniem Nixona w naszym zestawieniu gdyż sprzedaż, początkowo odbywała się w sklepach skate, surfingowych i sportowych. Są tu zdecydowanie węższe widełki cenowe, niemniej jednak zegarek kupimy zarówno za 400 zł jak i za 5 tysięcy (w pozycjach droższych możemy liczyć na szwajcarski mechanizm automatyczny, szafirowe szkło i wiele innych udogodnień).

3. Swatch

Jak wspominaliśmy, firmy oferują dość różnorodne propozycje – w przypadku firmy Swatch jest podobnie. Mimo produkcji nieco bardziej ”klasycznych” modeli, z pewnością wielu z nas, kojarzy wyroby Swatch z paskami i tarczami wykonanymi z tworzywa sztucznego – i poprawnie! Świetna propozycja dla fanów minimalistycznych akcentów i prostoty, z której poniekąd słynie marka. Szwajcarskie zegarki znajdziemy w klasycznej wersji już za około 250 złotych. W sprzedaży znalazły się również nieco bardziej szalone wersje – Jeremy Scott w duecie ze Swatch dołożył swoje autorskie idee.

4. Seiko

Kultowej pozycji prosto z japońskiego rynku ominąć nie mogliśmy. Długoletnie doświadczenie i historia sięgająca 1881 roku robi wrażenie – warto wspomnieć, że marka została wielokrotnie nagradzana, a także wpisana do księgi rekordów Guinessa. Co ważne, Seiko produkuje własne mechanizmy co jest sporym plusem i wiąże się z renomą jaką wypracowano. Po raz kolejny, wspomnimy tu o A Bathing Ape, który został partnerem tegorocznej kolaboracji na bazie divera w znanym, wzornictwie camo. Za kilkaset złoty spokojnie znajdziemy coś dla siebie choć dla wymagających, została stworzona również linia Grand Seiko, która zaliczana jest do luksusowych – biorąc pod uwagę technikę, parametry i rzecz jasna ceny sięgające kilkudziesięciu tysięcy złotych.

5. MVMT

Jest to najmłodsza firma na naszej liście. Dwóch ówczesnych studentów zrealizowało swój pomysł dzięki internetowej zbiórce co wydaje się być dość inspirujące. Prostota i minimalizm to z pewnością główne aspekty, które przyciągają klientów – i wydają się być dość pożądane. Większość zegarków posiada japoński mechanizm Miyota (poza automatami) – ceny wahają się od 300 do około 1200 zł. Względem przeciętnego użytkowania jest to całkiem dobra propozycja, niemniej jednak konkurencja sięgająca górnej granicy cenowej pozwoli nam na nieco lepsze parametry – m.in. w postaci szafirowego szkiełka, które jest znacznie lepszym rozwiązaniem, a niżeli mineralne mniej odporne na rysy i zbicia.