Oto Nike Air Max 98 ”Chinese New Year”

Szanując doniosłość obchodów Chińskiego Nowego Roku, Nike kontynuuje swoje działania i po raz kolejny – tworzy dedykowane wydanie. W przeszłości, mogliśmy zobaczyć m.in. model Nike Air Force.

Amerykańska firma nie rezygnuje z produkcji sylwetki Nike Air Max 98, która w bieżącym roku powróciła po 20 latach. Tym samym, stała się bazą projektu ”Chinese New Year 2019” – inspiracji w procesie tworzenia nie trzeba było szukać zbyt długo. Z racji na różnorodność kolorów, które cechują uroczystości związane z Nowym Rokiem,model wydaje się je odwzorowywać. Nie jest to idealna propozycja dla fanów minimalizmu i stonowanych rozwiązań gdyż cholewkę zdobi m.in. imitacja wężowej skóry, włosie konia i pstrokate zielone elementy. Nie zabrakło lakierowanej, czerwonej skóry i złotej poduszki Air Max. Na jej wewnętrznej stronie znajdziemy motyw wprost nawiązujący do obchodów CNY.

Data premiery nie została ujawniona, jednak biorąc pod uwagę obchody uroczystości 5 lutego, najprawdopodobniej wydanie zbiegnie się z powyższą datą.