Oneness wprowadził szczególne zasady sprzedaży Air Jordan 1 ”Not For Resale”

Wbrew wielokrotnym doniesieniom o spadku zainteresowania sylwetkami Air Jordan ze względu na zbyt dużą dostępność, są wydania których takowe stwierdzenie zupełnie nie dotyczy. Jednym z nich jest model Air Jordan 1 ”Not For Resale”.

Początkowo, premiera została zapowiedziana na grudzień jednak zaledwie kilka dni temu, okazało się, że nastanie znacznie wcześniej. Taki obrót sprawy nie zniechęcił zainteresowanych, a hype wokół wspomnianego wydania rozpoczął się gdy tylko ujawniono nadchodzący projekt. W dniu wczorajszym, zadebiutowała kolorystyka ”Varsity Red” – sprzedając się w mgnieniu oka. Na obecną chwilę cena odsprzedaży jest nawet 5 razy większa niżeli retail. Aby jej uniknąć, Oneness – jeden z amerykańskich butików, znacząco nakreślił zasady sprzedaży. Zainteresowani musieli założyć buty tuż po zakupie, a ponadto pozostawić pudełko w sklepie.

Zdania i opinie na temat takowej strategii sprzedaży są podzielone – wielu twierdzi, że ogranicza to ich prawa, a inni cieszą się z możliwości zakupu i odstraszeniu pewnej części resellerów.