Ochroniarz sklepu Supreme w Londynie zaatakował vlogera

Supreme kieruje się swoimi zasadami. Jeśli choć raz byliście w stacjonarnym sklepie, być może zauważyliście specyficzny klimat względem zakupów.

Nie jest tajemnicą, że ceniona firma zabrania fotografowania i filmowania wewnątrz sklepów, a przynajmniej w większości z nich. Oczywiście w internecie możemy obejrzeć wiele nagrań, które zostały uwiecznione z ukrycia, jednak według Supreme jest to naruszenie zasad. O ile możemy polemizować między za i przeciw w sytuacji wizerunku, sytuacja z ochroną stacjonarki w Londynie jest nieco bardziej kontrowersyjna. Jeden z londyńskich vlogerów, My Unknown Vlog od ponad 2 lat działa na YT ukazując zamieszanie wokół dropów Supreme – i nie tylko. W filmie przedstawiającym premierę kolekcji z TNF, vloger znajdując się w okolicach sklepu został zaatakowany przez ochroniarza. Ten nakazywał zaprzestania nagrywania i cytując ”don’t fucking film me, go home” – gdy Kofi McCall stara się uspokoić sytuację, ochroniarz popycha go. Warto wspomnieć, że komentarze osób trzecich potwierdzają naganne zachowanie pracownika, a ponadto – sugerują, że jest on powszechnie znany społeczności.

Powyższa postawa zdecydowanie nie powinna być uzasadniona jakimikolwiek zasadami wewnętrznymi sklepu, gdyż jak wspomnieliśmy, sytuacja działa się poza jego terenem. Ponadto, vloger w żadnym stopniu nie zamierzał szkodzić Supreme, a wyłącznie ukazać zakupy klientów wchodząc w luźną rozmowę na temat kolekcji. Zdanie na temat takowego postępowania zostawiamy jednak każdemu z osobna…