OBEY GIANT czyli najpierw street-art

Rozpowszechnianie się mody ulicznej, a tym samym marek z nią związanych nie wydarzyło się z dnia na dzień. Niezależnie czy mówimy o Supreme czy HUF, które mają swoje korzenie w skateboardingu, czy marce jaką jest OBEY – każda z nich ma wspólny aspekt nawołujący do szeroko pojętej mody ulicznej, a tym samym swego rodzaju historię.

Założyciel marki, Shepard Fairey, znajduję swoją inspirację w sztuce, która w wielkiej mierze była początkiem jego kariery a w późniejszym czasie i marki odzieżowej. Aby w pełni zrozumieć koncepcję, która na dzień dzisiejszy została znacznie zrewolucjonizowana powinniśmy cofnąć się do 1989 roku. Absurdalna naklejka z wizerunkiem Andre The Giant, którą stworzył Shepard okazała się być przełomowa. Street-art stał się czymś więcej, a dzięki temu został uznany za swego rodzaju sztukę.

Wiele z prac artysty stało się docenionym dorobkiem, a jedną z nich skomentował nawet sam Barack Obama.

 ”I have had the privilege of being part of your artwork and I am proud to receive your support”.

OBEY GIANT jest filmem wyreżyserowanym przez Jamesa Moll’a, którego celem było ukazanie historii artysty, którego pracę zyskały światową popularność. Niestety film ukaże się wyłącznie na festiwalu White Street Market w Londynie 17 czerwca. Zwiastun możemy zobaczyć poniżej.