NTWRK & Matthew Senna – wygraj AJ IV z brązu warte 10 000$ za 100$

Wielokrotnie wracaliśmy do tematu sztuki przewijającej się w szeroko pojętej modzie ulicznej i sneakersach. Na myśl przychodzi nam wielu artystów – począwszy od MrFlowerFantastic tworzącego lubiane modele z kwiatów czy Ioaiao, który odtworzył Air Force 1 bazując na marmurze.

Matthew Senna również zasługuje na nasze zainteresowanie – skupia się na wytwarzaniu rzeźb, które obrazują 1:1 wybrane wydania obuwia. Z czystym sumieniem możemy uznać, że gdybyśmy zobaczyli figurę na ulicy, na pierwszy rzut oka pomyślelibyśmy o oryginalnej wersji modelu. Jego działalność znalazła uznanie wśród osób takich jak DJ Khaled czy Jay-Z dla których tworzył dedykowane prace. Tym razem, łączy siły z NTWRK – platformą sprzedażową. Projekty przedstawiają Air Jordan 1 (Studium 001) oraz Air Jordan IV (Studium 004) – w całości odlane z brązu, z zachowaniem charakterystycznych szczegółów i detali. Obecnie, są dostępne za pośrednictwem strony artysty za oszałamiającą kwotę 10 tysięcy dolarów. Zważając na duże zainteresowanie, NTWRK stawia na loterię, której wygraną jest jedna z dwóch powyższych par – szczęśliwcy będą mieli możliwość kupna repliki za 100 dolarów. Kwota wydaje się być zabawnie mała biorąc pod uwagę wartość rzeźb, jednak nie ukrywamy, że prace Matthewa są kierowane do prawdziwych fanów – w dodatku z grubym portfelem.

Pierwsze losowanie już trwa – na pierwszy ogień trafia AJ IV, a sam dostęp uzyskamy wyłącznie logując się w aplikacji NTWRK. W najbliższym czasie ruszy także loteria dot. AJ 1.