W Nowym Jorku powstanie muzeum hip-hopu!

Co prawda o powstaniu muzeum hip-hopu mówi się już od bardzo dawna i nieco to się przedłuża, ale wszystko wskazuje na to, że w końcu się go doczekamy. Universal Hip-Hop Museum ma stanąć w miejscu, w którym wszystko się zaczęło!

Kurtis Blow jako przewodniczący organizacji i Ice-T oraz LL Cool J jako członkowie zarządu – to ci ludzie będą odpowiedzialni za powstanie muzeum i to dzięki nim, po latach planowania, nareszcie uda się stworzyć miejsce, o jakim fani marzyli od lat.

„Universal Hip-Hop Museum może być najważniejszym projektem na rzecz zachowania kultury hip-hopowej. Nowa insytucja kulturalna będzie świetnym miejscem dla turystów odwiedzających Nowy Jork i Bronx. To świetny dzień dla hip-hopu!” – powiedział Kurtis Blow.

W życiu muzeum pomagać będą Microsoft i Google. Jak twierdzi Rocky Bucano – dyrektor wykonawczy teo projektu, będzie to „dom najbardziej popularnej formy sztuki, kultury hip-hopu, który powstanie w miejscu, z którego wywodzi się hip-hop – na Bronksie”.

Bronx Point ma stać się w przyszłości ośrodkiem kultury dla całej społeczności. Cały projekt ma zostac ukończony w 2022 roku.