Nowa generacja NMD od adidas Originals

Tej wiosny możemy się spodziewać powrotu buta, który w minionym roku podbijał ulice miast na całym świecie. Kolejne wydanie NMD to odważna ewolucja konstrukcji oryginalnego modelu. Do tej pory adidas Originals zaprezentował cztery bazowe modele NMD: R1 – podstawowy i najbardziej klasyczny, XR1 – buty z rozbudowaną klatką na sznurówki, City Sock – wyższa wersja w formie skarpety oraz Chukka – sięgająca do kostki opcja z zamszowego materiału.

NMD_R2 oraz NMD_R2 W dla pań – młodszy brat modelu Runner (R1). Od podstawowej formy odróżnia go bardziej masywna i szersza cholewka, którą w całości wykonano z wysokiej jakości materiału Primeknit. Dodatkowym wyróżnikiem jest tkany, wypukły motyw, który pokrywa cały but.

NMD_CS2 to niższa i bardziej rozbudowana wersja City Sock. Cholewka wyróżnia się haftowanymi wzorami, zakładkowym kołnierzem na wysokości kostki oraz skórzaną taśmą w tylnej części buta. Z zewnętrznej strony usunięto również dwie prostokątne kostki EVA.

Poza wyżej wymienionymi sylwetkami możemy się spodziewać również znanych z wcześniejszych wydań NMD R1 oraz XR1 w kilku nowych kolorystykach. Premiera już jutro, 6 kwietnia. Buty będą dostępne w sklepach stacjonarnych adidas oraz na adidas.pl/nmd.