Nokia bawi się w… iPhone

No dobrze, muszę przyznać, że jakieś tam różnice są, ale na pierwszy rzut oka, czy Wam również nie wydaje się, że najnowszy smartphone od Nokii bardzo przypomina telefon proponowany przez kalifornijskiego giganta?

nokiaphone

Po paru trochę słabszych latach, związanych z niezbyt dużym zainteresowaniem marką (po jej wykupieniu przez Microsoft), fiński brand ostatecznie trafił w ręce największego producenta elektroniki na świecie, firmę Foxconn. Nokia, od Pana Gates’a wykupiona została w połowie zeszłego roku za 350 milionów USD.

W tym roku natomiast ma ona powrócić na stałe do naszych kieszeni. Pierwszy zapowiedziany telefon to Nokia 6, która działać będzie na najnowszym Androidzie (Nougat) i wyposażona została w 5,5 calowy wyświetlacz, 4GB pamięci RAM oraz 64GB pamięci magazynowej. Dodatkowo, ma zachwycać również aparatem (16MP).

Telefon do sprzedaży trafi w pierwszym kwartale 2017. Kosztować ma około 250 USD i na początku dostępny będzie ekskluzywnie tylko i wyłącznie w Chinach (co pewnie szybko ulegnie zmianie). Chętni?