NMD_PAST EMPOWERS FUTURE

W miniony piątek hip-hopowe brzmienia i rymy wypełniły dawny klub 55 w Pałacu Kultury i Nauki. To była noc, w której przeszłość przenikała się z przyszłością. Imprezie przyświecało hasło: PAST EMPOWERS FUTURE, które odzwierciedla tegoroczne działania adidas Originals. Marka nieustannie prezentuje nowoczesne rozwiązania i technologie, jednocześnie pozostając wierną swojemu dziedzictwu i historii. Na scenie zaś spotkały się różne pokolenia artystów – poczynając od legend polskiego hip-hopu, którymi bez wątpienia są Sokół i Pezet, przez topowe aktualnie formacje, PRO8L3M i Rasmentalism, na wschodzących talentach skończywszy – Otsochodzi.

Podczas imprezy zaprezentowane zostały również jedyne w swoim rodzaju wersje NMD. Jest to najmłodszy model buta w rodzinie adidas Originals, który szybko stał się jednym z najbardziej pożądanych sneakerów na świecie. Największą atrakcją była jednak wystawa, na której pokazano customowo zaprojektowane NMD, za które odpowiadali Zulu Kuki oraz Kuba Feldzensztajn. Za inspirację posłużyła im estetyka brandów streetwear’owych z całego świata – Alpha Industries, Gosha Rubchinskiy, Backyard Cartel, 1991 International, Intruz, MISBHV czy Femi Pleasure.

„Model NMD podbił serca i nogi wielu osób. W tym i moje. Dlatego też pomyślałem, że ciekawie będzie ubrać bryłę tego modelu w cechy charakterystyczne marek, które darzę szacunkiem i moim zdaniem idealnie wpasowują się w wizję adidasa związaną z miejskim nomadem” – mówi Kuki.

„Perspektywa stworzenia nie jednej, a kilku bardzo różnych wersji jednego modelu była całkowicie nowym wyzwaniem. Tym bardziej, że projekty nie ograniczały się jedynie do malowania, wliczając w to między innymi cięcie cholewki NMD, wszywanie elementów czy wgrzewanie nadruków” – dodaje Kuba, który odpowiadał za techniczne wykonanie customów.

Przy wejściu można było otrzymać jednorazowy aparat na czas trwania imprezy, co spowodowało że część gości uczestniczących w wydarzeniu mogła wykazać się nie lada kreatywnością a nam pozostaje tylko czekać na tę nietypową fotorelację.

Użyte tagi
, ,