Nike ogłasza duże zmiany mające na celu poprawę klimatu i dbałość o ekologie

Od kilku lat, kluczowe firmy coraz częściej starają troszczyć się o środowisko, które niewątpliwie woła o pomoc. Niebagatelny wpływ na obecną sytuację ma wzmożona produkcja, która niesie za sobą wiele skutków – z tego względu, ambitne i szlachetne plany przedsiębiorstw dają dobry przykład zarówno dla mniejszych marek ale i klientów.

W ostatnim czasie, Nike pochwaliło się stworzeniem centrum dystrybucji w Europie, które jest zasilane wyłącznie energią odnawialną – to jednak dopiero początek zmian. Zważając na wpływ sytuacji klimatycznej m.in. na sport oraz samych sportowców i możliwe pogorszenie ich osiągnięć, marka zamierza do 2025 roku każdy ze swoich obiektów zasilać energią odnawialną. Ponadto, może pochwalić się wykorzystywaniem 1 miliarda plastikowych butelek rocznie w celu tworzenia m.in. cholewek dla modeli Flyknit, a programy ”Nike Grind” & ”Reuse-A-Shoe” przekształcają odpady w nowe produkty oraz sportowe obiekty takie jak choćby place zabaw czy boiska. Do 2030 roku, przedsiębiorstwo zmniejszy emisję dwutlenku węgla o 30 procent, co jest dość satysfakcjonującym wynikiem.

Inicjatywa jest jak najbardziej pozytywną nowiną, a zainteresowanie środowiskiem przez tak ogromne firmy może przynieść wiele dobrego dla społeczności.

Użyte tagi
, ,