Nike nie boi się eksperymentów

Nie od dziś wiadomo, że w poszukiwaniu nowości, świeżości czy nietuzinkowego stylu projektowanie wymaga pewnego łamania granic, pewnych ruchów związanych z większym bądź mniejszym eksperymentem. Nike na swoim instagramie zamieścił zdjęcie przedstawiające prawdopodobnie najbardziej nietypowy model jak mieli okazję przedstawić klientom, a chyba i to jest zbyt delikatnym określeniem.

Model został nazwany EXPERIMENT 2015_11_01600, natomiast za źródło inspiracji posłużyły refleksje związane z bieganiem po igłach sosny, związane bezpośrednio z Jeffem Johnsonem, pierwszym pracownikiem marki Nike. Całe wyzwanie postawione przed projektantami przez markę Nike miało pokazać dokąd są w stanie doprowadzić eksperymenty związane z projektowaniem obuwia. Jako bazę wybrano model Flyknit Superfly, natomiast w wyniku prac powstało wiele naprawdę unikalnych wzorów idealnie prezentujących drogi, do jakich potrafi zawędrować wyobraźnia.

Powyższy model wraz z innymi będziemy mogli zobaczyć na wystawie Nike’s Nature of Motion w trakcie Milano Design Week od 12. do 17. kwietnia, natomiast dla osób które nie mają możliwości stawić się na wydarzeniu prezentujemy poniższe nagranie:


Kilka dodatkowych ciekawostek w tym temacie prosto z IG NikeLab: