Nike Air Max Day 2017

Marzec będzie dla Nike synonimem świętowania. Cały miesiąc celebracji jest usprawiedliwiony ze względu na niepowtarzalną okazję, jaką są 30 urodziny modelu Air Max, które przypadają dokładnie na 26 marca.  Technologia Air debiutowała w modelu Tailwind, lecz jeszcze pod przykryciem podeszwy. Prawdziwy, bardzo huczny i spektakularny debiut zaliczyła dopiero w Air Maxach, po 8 latach od jej wprowadzenia – w 1987r.

Spójrzmy co przygotowała dla nas Nike, a nie ma co ukrywać, że przygotowania poszły im całkiem nieźle.

Nike Air Max 1 Anniversary

amd1

Od tego wszystko się zaczęło. Ikona, która kojarzona jest z „poduszką powietrzną” powraca w dwóch kolorystykach – czerwonej i niebieskiej, nie mogło być inaczej.

Nike Air Max Jewell

amd2

Sylwetka skierowana wyłącznie w stronę kobiet. Jest to zaledwie drugi model, w historii Air Maxów, na który wyłączność mają Panie. But inspirowany jest modelem AM Plus, a do sprzedaży trafi, zapewne nieprzypadkowo 8 marca.

Nike Air Max 90 Ultra Flyknit

amd3

Mówimy „90”, myślimy Infraredy. Najbardziej rozpoznawalna i według wielu najlepsza kolorystyka popularnych „90” wraca w nowym wydaniu. Cholewka z Flyknitu oraz lżejsza, bardziej elastyczna podeszwa. Te dwie zmiany, rzecz jasna wpływają na zwiększony komfort.

Nike Air Max 1 atmos Elephant

amd4

Chyba to na co wszyscy czekamy najbardziej, co zresztą było widać w głosowaniu Vote Back, które popularne „Słonie” zdeklasowały. Model wraca po 11 latach od pamiętnego Zoo Packu, powstałym we współpracy z japońskim butikiem Atmos.

Nike Air Max LD-Zero

amd4

Jeden z bohaterów poprzedniego Air Max Day. Stworzony przez legendę Hiroshiego Fujiwarę. Inspirację przy ich stworzeniu czerpano z modeli datowanych na lata siedemdziesiąte – Nike LD1000 i Boston oraz technologii Air Max 360, która to debiutowała w 2006 roku, a nowej wersji doczekała się w modelu Air Max 2014. Efektem jest smukła i sportowa sylwetka połączona z klasycznym designem.

Nike Air Max 1 Master 

amd 5

Połączenie 10 najbardziej spektakularnych modeli spod sygnatury Air Max 1. Widzimy tu mały swoosh w zielonym kolorze pochodzący ze współpracy z Pattą, motyw safari czy też elementy z legendarnych „Viotech”.

Nike Air Max 1 Ultra 2.0 LE

amd6

Najbardziej innowacyjne Air Maxy oznaczone cyfrą „1”. Są one również jednymi z najlżejszych, a do tego uświetnione zostały printem „3.26”, którego raczej nikomu tłumaczyć nie trzeba.

Nike Air VaporMax 

amd7

Jeśli widziałeś zajawki tego modelu, które po sieci krążą od jakiegoś czasu, to na pewno z niecierpliwością na niego czekasz. Cholewka w całości wykonana z Flyknitu oraz system Air, który jeszcze nigdy nie był wykorzystany w takim stopniu.  Na usta ciśnie się jedno słowo – rewolucja. Do sklepów Vapory trafią 26 marca.

Jakby tego było mało, Nike zapewnia o kolejnych niespodziankach uświetniających 30 urodziny Air Maxów. Śledźcie exxist.pl, a także Nike+ SNKRS żeby być na bieżąco.

Użyte tagi
, , ,