Nike Air Max 720 zostanie modelem 2019 roku?

Niemalże co roku, firmy przedstawiają swoje technologiczne nowości – garstka z nich zdobywa rynek i okazuje się być hitem roku. Na sukces składa się wiele czynników, zarówno wizualnych jak i postępowych wobec dzisiejszych wymagań, które w dalszym ciągu rosną.

W lipcu ubiegłego roku ukazano pierwszą grafikę zwiastującą nowe wydanie od Nike, a mianowicie Air Max 720. Od tego czasu, sylwetka wywołała całkiem duże zainteresowanie, a gdy internet obiegły zdjęcia sampli i konkretnych kolorystyk, stała się czymś na co i my czekamy. Podsumowując charakterystyczne cechy jakie kryją się za modelem, zastanawiamy się czy możemy nazwać go butem 2019 roku. Najwyższa poduszka powietrzna w historii (38mm) robi wrażenie i czyni but wyjątkowym gdyż na tę chwilę jest to jedyny model z takowym zastosowaniem – nawet jeśli dla większości zainteresowanych, jest to wyłącznie aspekt wizualny.  Gdy myślimy o tym w ten sposób, przychodzi nam na myśli Nike Air Vapormax, które już od oficjalnej premiery stało się prawdziwym hitem wśród sympatyków obuwia. Masywny choć dopracowany wygląd wydaje się wpisywać w ostatnie trendy. Dbałość o środowisko, które skutkuje wykonaniem obuwia w znacznej części z recyklingu jest równoznaczne z nowoczesnością, które wtłacza wiele z dzisiejszych firm i jest jak najbardziej na plus. Kolorystyki mają nawiązywać do dobroci natury, która otacza nas każdego dnia – najwyraźniej, aby stworzyć bombę wśród wszechobecnej konkurencji, nie trzeba szukać aż tak daleko. Podczas trwającego wydarzenia Paris Fashion Week, UNDERCOVER zaprezentowało swoją najnowszą kolekcję – z udziałem wcześniej niewidzianych kolorystyk AM 720 co może świadczyć nie tylko o ich możliwym sukcesie ale i działaniom Nike w celu wczesnej promocji.

Na obecny moment, znane są takie kolorystyki jak m.in. ”Sunset”, ”Aurora Borealis” czy ”Carbon Grey”. Jeśli sylwetka powtórzy sukces wydania Vapormax, możemy spodziewać się znacznie szerszego wyboru. Niestety jeśli liczycie na niską cenę, radzimy ostudzić entuzjazm – retail wyniesie 180 dolarów. Premiera odbędzie się już w lutym.