Niespotykane wcielenia NMD

Topowy w ostatnich miesiącach NMD od adidas Originals zainspirował młody, kreatywny duet do stworzenia wyjątkowych customów. Zulu Kuki i Kuba Feldzensztajn, bo o nich mowa, wzięli na warsztat bryłę buta, nadając jej cechy charakterystyczne dla marek streetwearowych z całego świata.

NMD wyróżniają się nowoczesnym i odważnym designem, który połączono z zaawansowanymi technologiami adidas – Boost i Primeknit. Seria projektów bazuje na trzech sylwetkach NMD: R1, City Sock i Chukka. Koncepcje nie ograniczały się jedynie do nadania butom określonej kolorystyki – niektóre projekty wymagały rozcięcia cholewki, wszycia zamków, naprasowania elementów graficznych czy wymiany charakterystycznych dla NMD taśm umieszczonych w tylnej części buta. W urzeczywistnieniu wizji Zulu Kukiego pomógł Kuba Feldzensztajn, graphic designer z Gdańska. To on nadał butom określony kształt, kolorystykę oraz zadbał o wszystkie detale.

Finalnie powstało 8 modeli nawiązujących do estetyki kilku lokalnych i zagranicznych marek streetwearowych. Zaprezentowano je 30 września podczas wyjątkowego wydarzenia adidas Originals x Boiler Room NMD PAST EMPOWERS FUTURE, o której pisaliśmy niedawno. Pokazano dwie wersje NMD R1 zainspirowane polskim brandem Backyard Cartel. Pojawiły się również NMD CS Alpha Industries w odcieniu militarnej zieleni. W ich cholewkę wszyto zamek błyskawiczny, na którym zaczepiono charakterystyczną szarfą „remove before flight”. W ramach ekspozycji można było zobaczyć również pastelowe NMD Femi Pleasure z patternem w groszki, błękitny model Gosha Rubchinskiy opatrzony metką z hasłami wypisanymi cyrylicą oraz pomarańczowe NMD na wzór unikalnych bluz marki INTRUZ. Ósmym modelem były NMD Chukka, imitujące motyw kultowego płaszcza MISBHV w karmelowym kolorze.

Ekspozycja customowych NMD to najlepszy przykład wizji przyszłości według adidas Orginals – współpraca z młodymi i kreatywnymi ludźmi, którzy swoimi koncepcjami wyznaczają kierunek i śmiało dążą w stronę jego realizacji.

Użyte tagi
,