Nice Kicks x adidas Consortium świętują Woodstock

Modele Ultra Boost w dalszym ciągu cieszą się sporym zainteresowaniem, zarówno w przypadku klasycznych wydań jak i wyjątkowych kolaboracji. W przeszłości mieliśmy okazję zobaczyć sylwetkę w duecie m.in. z Undefeated, NAKED, czy Kith.

Najnowszy projekt adidas Consortium powstał natomiast we współpracy z Nice Kicks, a jego głównym motywem został Woodstock. Warto dodać, że chodzi o imprezę w Bethel trwającą od 15 do 18 sierpnia 1969 roku. Znamienny wkład w rock and rolla i tym samym największy zlot młodzieży lat 60. Kolaboracja jest wyrazem hołdu z okazji 50 rocznicy wydarzenia. Kolorystyka już na pierwszy rzut oka jest dość charakterystyczna, a to ze względu na mieszankę kolorystyczną i motyw tie-dye. Na bokach widnieją półprzezroczyste nakładki, współgrające z białą podeszwą i sznurówkami. Na językach znajdziemy branding wraz z nawiązaniem do festiwalu.

Nie zważając na gusta muzyczne czy sam klimat festiwalu, na wieść o projekcie byliśmy miło zaskoczeni. Inicjatywa imprezy, która aktualnie jest poniekąd połączona także z naszym krajem ma fanów na całym świecie, a to jeden z przykładów. Premiera odbędzie się 17 sierpnia w cenie 180 dolarów za pośrednictwem Nice Kicks.