Netflix stworzy film dokumentalny o jednym z założycieli Nike i historii marki

Niezależnie od tego czy w waszej szafie znajduję się więcej kicksów Nike czy może adidas lub też wielu innych marek, jedno jest pewne – amerykańska marka jest jednym z największych przedsiębiorstw sportowych na świecie. Warto zaznaczyć, że jest także idealnym przykładem wejścia na ”sam szczyt” za życia założycieli.

Doceniając znaczenie Nike, Netflix postanawia poszerzyć swoje projekty o kolejną pozycję, a mianowicie film dokumentalny przedstawiający historię Swoosh. Stworzony zostanie w oparciu o autobiografię Phila Knighta pt. ”Shoe Dog” z 2016 roku – książka szybko stała się bestsellerem więc jej sukcesywny odbiór może przełożyć się również na duży ekran. Za scenariusz odpowiada Scott Alexander oraz Larry Kraszewski – za realizacją stoi Frank Marshall.

”I look forward to working with my friend, the great Frank Marshall, in bringing my story and the story of Nike to the screen. I have been gratified by the reception my book has received and think that we can explain my journey and the story of Nike to an even larger audience in collaboration with Netflix” – Phil Knight

Na obecną chwilę nie są znane szczegóły premiery jednak projekt dopiera nabiera tempa co więc oznacza, że musimy uzbroić się w cierpliwość. Zdaje się jednak, że będzie warto!